Xiaomi MiTalk_alternativa ku clubhouse
Zdroj: Unsplash.com (Dmitry Mashkin)

Konkurencia pre Clubhouse? MiTalk je alternatívou od Xiaomi pre iOS i Android!

Aplikácia MiTalk fungovala celých 10 rokov pre posielanie správ. Po jej vypnutí ale Xiaomi plánuje zmeniť jej význam a konkurovať Clubhouse.

Sociálna sieť Clubhouse spravila veľký ošiaľ medzi užívateľmi operačného systému iOS. Ide o aplikáciu, kde sa prostredníctvom pozvánky od existujúceho užívateľa môžete zaregistrovať a pripájať do rôznych hlasových miestností a počúvať, prípadne sa zhovárať s ostatnými členmi siete. Žiaľ, Clubhouse je zatiaľ k dispozícii len pre majiteľov „jablčných zariadení„. Xiaomi zobralo iniciatívu do vlastných rúk a podľa portálu Gizchina.com pripravuje alternatívu pre majiteľov Androidu i iOSu v podobe prerobenej aplikácie MiTalk.

Aplikácia MiTalk

MiTalk od Xiaomi prvýkrát uzrel svetlo sveta už v roku 2010 spolu s nadstavbou MIUI. I keď bola aplikácia spočiatku veľmi populárna a nabrala desiatky miliónov užívateľov, na trón komunikačných aplikácií v Číne si sadol WeChat od spoločnosti Tencent. Ako postupne komunikačná alternatíva od Xiaomi upadala, Xiaomi minulý rok oznámilo, že sociálna sieť MiTalk nebude k dispozícii od 19.2.2021. Xiaomi postupne blokovalo registrácie a posielanie správ, no k oficiálnemu vypnutiu serverov prišlo až pár dní dozadu. Teraz vieme, že za vypnutím aplikácie bolo niečo viac. Xiaomi plánuje zmeniť význam a funkcie aplikácie.

Obnovenie aplikácie

Lei Jun, CEO spoločnosti Xiaomi, na sociálnej sieti Weibo rozprúdil konverzáciu, kde oznámil, že Xiaomi plánuje v tomto roku uviezť do obehu novú interaktívnu aplikáciu. O pár dní neskôr vývojársky tím aplikácie MiTalk zverejnil jednoduchý odkaz – „Mi Talk, start again“. Je teda viac než jasné, že Lei Jun vravel práve o znovuzrodení Mi Talku. V súčasnosti nie je možné sa do aplikácie zaregistrovať, stále je v štádiu vývoja. Prístup do nej má len úzky okruh ľudí, ktorým nestačí len pozvánka, ako je to v prípade sociálnej siete Clubhouse, ale aj registrovaný smartfón ako zariadenie zamestnanca Xiaomi. Je veľmi pravdepodobné, že aplikácia bude čoskoro dostupná i pre širokú verejnosť, už teraz sa nachádza v čínskom App store.

MiTalk
Zdroj: Gizchina.com

Dostupnosť aplikácie MiTalk v našich končinách zatiaľ nie je známa. Nevieme v súčasnosti ani odhadnúť, či si túto aplikáciu nechajú exkluzívne v Číne alebo tým potešia i globálnych užívateľov skôr, než Clubhouse spustí dostupnosť i pre Androidy. Bolo by to pre Xiaomi veľkou príležitosťou prevziať vietor z plachiet už teraz populárnemu Clubhouse.

Mohlo by vás tiež zaujímať