Prístup k polohe
Zdroj: unsplash.com (Pathum Danthanarayana), úprava: Xmobile.sk

Ktoré aplikácie majú prístup k vašej polohe vždy a ktoré počas používania? Vaše Xiaomi vám to prezradí!

Skontrolujte si, ktoré aplikácie môžu mať prístup k vašej polohe a nastavte si nastavenia podľa seba. Váš Xiaomi vám ponúka prehľad povolení.

Povoliť aplikáciám prístup k polohe nášho zariadenia pre nás môže byť občas obtiažne. Snažíme sa chrániť si svoje súkromie, no niektoré aplikácie to dokážu zneužívať a odosielať našu polohu tretím stranám. Nie každá aplikácia navyše potrebuje mať prístup k tomu, kde sa aktuálne nachádzame. V skutočnosti toto povolenie potrebujeme len v prípade navigačných aplikácií, no napriek tomu občas povoľujeme aplikáciám prístup bez toho, aby sme si to vôbec uvedomovali. Preto by bolo najlepšie, ak by sme si povolenia aplikácií raz za čas skontrolovali a zistili, ktoré apky sa môžu dostať k informáciám o tom, kde sa nachádzame. Niektoré sa k týmto údajom môžu dostať kedykoľvek, iné zasa len vtedy, keď ich otvoríme. A z tohto dôvodu by ste mali vedieť, na akom mieste sa k týmto informáciám vo vašom Xiaomi viete dostať aj vy.

Ktoré aplikácie by mali mať prístup k našej polohe?

Niektoré aplikácie si vyžadujú viac povolení ako tie iné. Samozrejme, že taká navigácia si vypýta prístup k našej polohe. Napriek tomu to občas spraví dokonca aj nejaká hra či sociálna sieť. Povoliť sociálnym sieťam zdieľať našu polohu občas nie je na škodu, no napriek tomu by sme mali zvážiť, aké povolenia aplikácii udelíme. Naše smartfóny nám totiž umožňujú zdieľať polohu presnú, prípadne len približnú. A aj na toto povolenie by sme mali myslieť, ak teda nechceme zdieľať príspevky na Instagrame s uvedením presnej polohy nášho bydliska.

Aké aplikácie máte v telefóne vy?
Zdroj: XMOBILE.sk

Okrem toho by sme tiež mali myslieť na to, že aplikáciám môžeme umožniť využívať prístup k polohe len vo chvíli, kedy ich využívame. Daná apka tak nemôže mať prístup ku GPS vo chvíli, kedy ju nevyužívame a my sa tak môžeme cítiť o niečo bezpečnejšie. Okrem toho neustále využívanie GPS dokáže riadne vybíjať našu batériu, ktorá sa nám na konci dňa taktiež neodvďačí. Ak si teda teraz chcete skontrolovať, aké povolenia ste danej aplikácii udelili, môžete tak spraviť na základe nášho návodu.

Takto sa k informáciám o povolení polohy dostanete

V prípade, že si chcete skontrolovať svoje nastavenia udelenia práv k prístupu k polohe, môžete tak spraviť prostredníctvom nastavení vášho smartfónu. K tomuto prehľadu sa viete dostať jednoducho a nemusíte tak kontrolovať osobitné nastavenia každej jednej aplikácie. Nižšie sa môžete pozrieť, ako sa k prehľadu povolení aplikácií o polohe môžete dostať.

  • V nastaveniach vášho Xiaomi prejdite na sekciu Poloha
  • Zvoľte možnosť Prístup aplikácií k polohe
  • Pozrite sa na prehľad aplikácií a ich povoleniach ohľadom vašej polohy

Ste spokojní s výsledkom informácií o povoleniach aplikácií? A poznali ste tento prehľad aj predtým? Podeľte sa s nami v komentároch!

Mohlo by vás tiež zaujímať