Xiaomi 11 Lite_displej
Zdroj: YouTube (GSMArena Official)

Ktoré Xiaomi smartfóny dnes podporujú Dolby Vision a prečo by ste túto technológiu mali v smartfóne mať?

Dolby Vision sa nachádza v čoraz viac smartfónoch a my by sme sa po tejto technológii mali pozerať. Dokáže nám výrazne zlepšiť obraz.

Popri sledovaní parametrov určitých smartfónov a výbere nového modelu pre nás sa čoraz častejšie stretávame s pojmom Dolby Vision. Je však pravda, že sa nad touto technológiou častokrát ani len nepozastavíme a vezmeme ju ako niečo, čo náš smartfón jednoducho má, no k čomu slúži nás vôbec nezaujíma. Je to však veľká chyba, pretože by nás práve technológia ako toto mala zaujímať. V súčasnosti sa nachádza najmä v prémiových lepšie vybavených zariadeniach, no nájdeme ju pomaly aj v strednej triede. O čo vlastne ide a k čomu nám slúži? A ktoré modely od Xiaomi ju dnes podporujú? Zoznam modelov nám priniesol web epey.co.uk.

O čo vlastne u Dolby Vision ide?

Podľa názvu vám možno napadlo, k čomu konkrétne Dolby Vision slúži. Ide o štandard pre zobrazovanie obsahu, konkrétne videí či fotografií vo vašom smartfóne. V dnešnej dobe sú populárne štandardy pre HDR (high dynamic range) v podobe HDR10 či HDR10+. Vybrané smartfóny však využívajú aj kvalitnejší štandard pre HDR, ktorým je Dolby Vision. V podstate je obsah zobrazovaný v štandarde Dolby Vision kvalitnejší a obraz krajší. Používatelia streamovacej služby Netflix môžu navyše s kompatibilným smartfónom využiť sledovanie filmov a seriálov aj v tejto kvalite, ak to podporuje aj konkrétny obsah v službe. Základom je však mať kompatibilný smartfón, ktorý musí novú technológiu podporovať taktiež.

HDR10+ vs Dolby Vision technologia_porovnanie
via xiaomiadictos

Tieto Xiaomi smartfóny technológiu podporujú

Prvé Xiaomi smartfóny s podporou Dolby Vision sme mohli vidieť na trhu minulý rok. Xiaomi ho pretlačilo do svojej vlajkovej série žiaľ s výnimkou základného modelu, ktorý spoločnosť predstavila v predstihu. Dá sa však povedať, že všetky prémiové smartfóny predstavené neskôr ako v marci minulého roka technológiu Dolby Vision podporujú. A o ktoré modely ide? Nižšie sa môžete pozrieť na kompletný zoznam smartfónov.

  • Mi 11 Pro
  • Mi 11 Ultra
  • Mi MIX Fold
  • Xiaomi 11T Pro
  • Xiaomi CIVI
  • Xiaomi MIX 4
  • Xiaomi 11 Lite 5G NE
  • Xiaomi 12
  • Xiaomi 12X
  • Xiaomi 12 Pro

Ako môžete vidieť, zoznam sa pomaly rozširuje a kúpiť si model s podporou Dolby Vision už nemusí byť drahá záležitosť. Ak by sme sa teda mali v súčasnosti rozhodovať o kúpe nového smartfónu, určite by sme sa pozreli aj na túto technológiu, ktorá môže byť skvelým doplnkom pre naše zariadenie.

Vlastníte niektorý z vyššie spomenutých smartfónov? A je pre vás kvalita zobrazovania obsahu dôležitá? Podeľte sa s nami v komentároch!

Mohlo by vás tiež zaujímať