Xiaomi 11 Lite_displej
Zdroj: YouTube (GSMArena Official)

Lacnejší model od spoločnosti Xiaomi je na ceste: Už čoskoro sa objaví nový Lite model!

Xiaomi 12 Lite 5G NE by sa čoskoro mal objaviť aj na našom trhu. Ponúkol by výbavu, na akú u nás v Európe bežne nie sme zvyknutí.

Lacnejšie smartfóny mali na trhu vždy úspech. Spája sa to najmä s tým, že nie vždy sú vlajkové lode tým, čo používatelia potrebujú a na úkor niektorých špecifikácií radšej ušetria nejaké to euro. Nemusí ísť pritom o model, ktorý stojí sto až dvesto eur a ponúka len základnú výbavu. Pre väčšinu aj náročnejších používateľov je tak atraktívna najmä (vyššia) stredná trieda. Tá má nábeh na to, aby zvládala aj náročnejšie úkony. Mnohokrát sa navyše tieto zariadenia inšpirujú drahšími modelmi, no pre zachovanie nižšej ceny a úsporu využijú menej kvalitné materiály či o triedu nižšie komponenty. Populárnymi zariadeniami sú takto aj Lite verzie od vlajkových lodí, a to hlavne u Xiaomi. Podľa informácií z portálu gizmochina.com je však na ceste jeden takýto nový model.

V certifikácii sa objavil Xiaomi 12 Lite 5G NE

Nový je vždy lepší, aspoň týmto heslom sa riadi čínsky gigant v oblasti smartfónov. A zrejme aj práve preto nám plánuje priniesť na trh model, ktorý sa pýši prívlastkom Nová Edícia. Jeden smartfón s označením Xiaomi 12 Lite na trhu už máme, pričom nám nepriniesol zatiaľ veľa výrazných zlepšení oproti minuloročnej generácii Lite modelov. To sme však prijali, keďže sa šepkalo práve o verzii s prívlastkom NE, ktorá by sa mala sústrediť na viacero inovácií.

Xiaomi 12
Zdroj: YouTube (1M Gadget)

A to sa nám zrejme aj potvrdí, pretože model s označením Xiaomi 12 Lite 5G NE sa práve objavil v známej certifikácii. Zariadenie sa skrýva pod kódom 2210129SG, ktorý nám naznačuje skorý príchod a jeho globálnu dostupnosť vzhľadom k písmenku G na konci kódu. V certifikácii sa nám potvrdila napríklad prítomnosť Bluetooth či NFC v zariadení, čo je dnes samozrejmosťou. Okrem toho sa však dozvedáme, že v rámci systému bude model poháňať nadstavba MIUI 13 pravdepodobne v kombinácii s Androidom 12. Čo sa týka pamäťových konfigurácií, máme sa tešiť na verzie 6/128GB, 8/256GB a 8/128GB.

Bude vychádzať z novopredstaveného CIVI 2?

Čínsky modelový rad Xiaomi CIVI je pre nás v Európe veľkou záhadou. Smartfóny z tejto série ponúkajú niečo, na čo nie sme u nás na trhu zvyknutí. Dizajn smartfónov sa odlišuje od klasických zariadení dostupných u nás a navyše aj výbava je za dostupné peniaze naozaj prémiová. Len včera sme totiž mohli byť svedkami predstavenie druhej generácie modelu z tohto radu. CIVI 2 by tak mohol byť predlohou práve pre Xiaomi 12 Lite 5G NE u nás.

Xiaomi CIVI 2 plagát
Zdroj: Xiaomiui

Xiaomi 12 Lite 5G NE by tak mohol byť poháňaný 4nm čipsetom Snapdragon 7 Gen 1, ktorý je aktuálne vrcholom pre vyššiu strednú triedu. Rovnako by sme sa mohli tešiť na 120Hz AMOLED displej, kameru v zložení snímačov 50+20+2mpx a o selfie snímky by sa postarali dva 32mpx snímače. Čo sa týka nabíjania, novinka od čínskeho giganta by podporovala 67W nabíjanie pre 4500mAh batériu. Predstavenie tohto modelu by mohlo prebehnúť v najbližších týždňoch.

Uvítali by ste na našom trhu smartfón s takouto výbavou? A vyhovuje vám takáto stredná trieda alebo ste skôr tím vlajková loď? Podeľte sa s nami v komentároch!

Mohlo by vás tiež zaujímať