Xiaomi 11 Lite_displej
Zdroj: YouTube (GSMArena Official)

Lacnejší model série Xiaomi 13 nám ponúkne zaujímavú výbavu: Objavujú sa informácie o Lite verzii modelu!

Séria Xiaomi 13 má v blízkej dobe predstaviť aj lacnejší model. Pôjde o smartfón, ktorý bude vychádzať z čínskej verzie atraktívneho modelu.

Nikoho zrejme neprekvapí, keď v najbližších týždňoch začnú na internete unikať bližšie informácie k očakávanej vlajkovej sérii Xiaomi 13. Len včera sme sa dozvedeli, aké nabíjanie ponúkne základný model série, ktorý sa objavil v známej čínskej 3C certifikácii. Aktuálne sa zasa objavili informácie o internom MIUI testovaní systému pre lacnejší a menej vybavený model, ktorý príde aj na globálny trh. Potvrdzuje to kód nadstavby, pričom sa dozvedáme aj o verzii systému, ktorá do tohto modelu príde. A prezradíme vám, že Lite verzia nebude neznámym smartfónom na našom trhu. Bude vychádzať zo zaujímavého čínskeho modelu, ktorý zaujal svojou výbavou aj netradičným dizajnom. Bližšie informácie nám aktuálne prináša známa komunita Xiaomiui.

Xiaomi 13 Lite s nadstavbou MIUI 14 a Androidom 12

Fanúšikovia spoločnosti už nedočkavo čakajú na novú vlajkovú sériu, ktorá bude zahŕňať ako drahšie a prémiové smartfóny, tak aj lacnejší Lite model. Práve táto lacnejšia verzia sa práve objavila v internom testovaní pre operačný systém, pričom verzia systému sa objavuje pod kódom V14.0.0.3.SLLMIXM. Ako môžeme vidieť z tohto kódu, lacnejší Xiaomi 13 Lite príde s nadstavbou MIUI vo verzii 14. Tá by mala prísť prvýkrát v základných modeloch série, pričom by spolu zdieľali jednu predstavovaciu udalosť.

xiaomi-civi-55-960x506-1
Zdroj: Xiaomiadictos.com

Okrem toho písmenko S na začiatku časti kódu s písmom značí operačný systém Android 12. Písmenká MI ďalej svedčia o tom, že Lite verzia modelu príde primárne na globálny trh, v blízkej dobe ho teda uvidíme aj na Slovensku. Prítomnosť Androidu 12 v Xiaomi 13 Lite by rovnako nasvedčovalo tomu, že tento model príde na náš globálny trh ešte koncom tohto roka. Čínsky gigant by totiž neprinášal nový smartfón z vlajkovej série so starším operačným systémom niekedy neskôr budúci rok.

Výbavu modelu sčasti poznáme

Ako sme už v úvode načrtli, Lite verzia smartfónu bude vychádzať z jedného z čínskych modelov. Pôjde o globálnu verziu známeho a populárneho Xiaomi CIVI 2, pričom táto séria príde prvýkrát aj na náš európsky trh. Tento model aj v Číne prišiel na trh s operačným systémom Android 12, pričom nadstavba MIUI 13 by mala byť v prípade nového modelu nahradená novšou verziou. S aktualizáciou na Android 13 budeme môcť rátať v blízkej dobe od predstavenia.

Zdroj: Xiaomi

Srdcom modelu má byť čipset Snapdragon 7 Gen 1, pričom sa môžeme tešiť aj na kvalitný 6.55″ AMOLED displej so 120Hz obnovovacou frekvenciou a priestrelom pre dva snímače selfie kamery. Hlavná kamera má pozostávať z 50+50+2mpx snímačov a zabudnúť nesmieme ani na 4500mAh batériu s podporou 67W nabíjania. Zároveň by sme však radi doplnili, že konkrétne označenie modelu ešte nie je potvrdené. Tak, ako čínsky gigant minulý rok ponúkol aj model Xiaomi 12X, novinka by mohla prísť aj s označením Xiaomi 13X. My sa však prikláňame skôr k označeniu Xiaomi 13 Lite.

Kúpili by ste si takýto model? A myslíte si, že Xiaomi so systémom Android 12 spravilo dobre? Podeľte sa s nami v komentároch!

Mohlo by vás tiež zaujímať