Leica Xiaomi Huawei Mate 40
Zdroj: Youtube.com (Huawei Mobile, úprava xmobile)

Leica končí spoluprácu s Huawei: Spojí sa so Xiaomi a prinesú najlepšie fotomobily?

Čínska spoločnosť Huawei so svojimi vlajkovými modelmi je na vrchole rebríčkov fotomobilov už niekoľko rokov. Vôbec sa nie je čomu čudovať, za kamerami smartfónov stojí nemecká Leica, ktorá prebojovala vlajkové smartfóny od čínskeho giganta na popredné priečky. Spolupráca týchto dvoch spoločností však už čoskoro skončí a predlžovanie zmluvy nie je v súčasnosti v pláne. Prejde teda Leica ku Xiaomi? Portál Gizchina.com má na to jednoznačný názor.

Vypršanie zmluvy

I keď uplynutie doby platnosti zmluvy nie je pre Huawei, ktorý s Leicou spolupracuje už od modelu P9 dobrou správou, Xiaomi má dôvod na radosť. Leica s Huawei už neplánuje predlžovať zmluvu práve pre sankcie, ktoré spoločnosť ťahajú ku dnu. Ostáva tak voľná a keďže Xiaomi je najviac rastúcou spoločnosťou v oblasti smartfónov a zo sankcií pre Huawei profituje najviac, je viac než pravdepodobné, že sa nemecká spoločnosť uchýli práve ku Xiaomi.

Huawei zaberal vrcholné miesta fotorebríčku DxOMark väčšinu času svojho pôsobenia, tieto miesta by však zabralo Xiaomi. To sa však spoločnosti darí i bez Leicy a momentálne zaberá prvé miesto nedávno predstavený Mi 11 Ultra, pod ktorým sa nachádza práve fotosmartfón od Huawei. Spolupráca Leicy a Xiaomi by však priniesla ešte lepšie výsledky.

Leica a Xiaomi

Je však samozrejmosťou, že nie všetky smartfóny od Xiaomi by sa tešili vrcholným kamerám pre kvalitné snímky. Možnosťou však je model Mi MIX 4, ktorý by mal prísť tento rok. Spolupráca však zatiaľ nie je potvrdená a ak by aj informácie o nej boli pravdivé, nie je isté, kedy by prvé spoločné smartfóny prišli. Možnosťou sú tiež i vlajkové lode pre budúci rok. Modely z radu Mi 12 by sa tak tešili naozaj vysokým hodnoteniam, otázne však je, či nepôjdu hore i ceny nových smartfónov.

Potešili by ste sa takejto spolupráci? Xiaomi po Huawei preberá naozaj všetko, čo sa len dá a je naozaj pravdepodobné, že k takémuto niečomu naozaj príde!

Mohlo by vás tiež zaujímať