Xiaomi Mi 11 Special Edition Lei Jun Signature. Zdroj: Xiaomi
Xiaomi Mi 11 Special Edition Lei Jun Signature. Zdroj: Xiaomi

Lite verzia Xiaomi Mi 11 sa rysuje. Toto vieme o dostupnejšej verzii vlajkovej lode

Pomaly prichádzajú na trh ďalšie dve verzie Xiaomi Mi 11. Aká bude verzia Lite a aká bude Pro? Viac sa o Lite sa dočítate v tomto článku.

Séria Xiaomi Mi 11 sa dostáva na svetlo sveta už od decembra, kedy ju uviedli v Číne. V tejto chvíli vieme, že sa pomaly blížia aj ďalšie dva modely vlajkovej lodi. Včera sme vám priniesli informácie o verzii Pro, ktorá príde s kvalitnejším fotoaparátom, po ktorom volá množstvo fanúšikov Xiaomi, avšak daňou bude počet megapixelov.

Teraz sa nám čiastočne predstavuje aj Lite verzia vlajkovej lode, zatiaľ v nepotvrdených informáciách, ale od dôveryhodných leakrov informácií.

Uvedenie ďalších telefónov zo série 11

Xiaomi Mi 11 Lite 5G orientovaný na náročnejších zákazníkov je už podľa všetkého naozaj za rohom, keďže sa dozvedáme o tomto zariadení stále viac nových informácií. Podľa XiaomiUI bude toto zariadenie vybavené vynikajúcim procesorom od spoločnosti Qualcomm a to konkrétne Snapdragon 775G.

Pokiaľ ide o detaily, Snapdragon 775G bude využíva 5 nm technológiu, vďaka ktorému bude okrem lepšieho výkonu mať od svojho predchodcu Snapdragonom 765G lepšiu reguláciu tepla a bude energeticky úspornejší.

Xiaomi Mi 11 Lite 5G bude disponovať podporou RAM pamäte s technológiou LPDDR5 s taktom 3 200 Mhz – najrýchlejším na trhu, ktorý vylepšuje už teraz rýchle úložisko UFS 3.1 na ešte vyššie hodnoty čítania a zápisu.

Snapdragon 775G obsahuje technológiu Spectra 570 ISP. Tá mu poskytne podporu nahrávania v rozlíšení 4K až 60 snímkov za sekundu.

Aká bude kvalita fotografií v Xiaomi Mi 11 Lite?
Aká bude kvalita fotografií v Xiaomi Mi 11 Lite? Zdroj: XMOBILE.sk

Lite verzia so slabším fotoaparátom

Dostupnejší súrodenec vlajkovej lode musí priniesť niekde škrty vo výbave a ako sme vyššie písali, je to na mieste procesora a aj na mieste sústavy šošoviek. Tieto informácie prináša leaker kacskrz, ktorý ich odhalil v kóde MIUI. Dopredu sme vedeli, že hlavný snímač bude mať 64 MP. Tak to je už dlhšie definované v kóde aplikácie Fotoaparát v MIUI. Teraz sme sa dozvedeli, že ide presne o snímač od Samsungu. Konkrétne ISOCELL GW3 «S5KGW3».

Druhý objektív bude Super Wide Sony Exmor IMX355 s 8MP senzorom, schopným snímať videá v HD kvalite 1080p a s 30FPS .

Otázkou ohľadom kamier je, či bude rozdiel medzi 4G a 5G verziou. Veríme, že bližšie detaily sa dozvieme v najbližších dňoch.

Ak si chcete porovnať výbavu Lite verzie s výkonnejším súrodencom, prečítajte si Rozdiely medzi európskou a čínskou verziou Xiaomi Mi 11 vás prekvapia. Oplatí sa kúpa vlajkovej lode?

Mohlo by vás tiež zaujímať