Xiaomi Mi 11 Ultra. Zdroj: Tech Buff
Aký je váš názor na sekundárnu obrazovku? Zdroj: Tech Buff

Mi 11 Pro pravdepodobne získa novinku po vzore Mi 11 Ultra

Hlavná línia Xiaomi Mi 11 sa rozrastie o ďalšie modely a výnimkou nie je ani Mi 11 Pro. Ten zrejme prinesie rovnakú novinku, ako Mi 11 Ultra.

I keď Xiaomi predstavilo model Mi 11 už pred mesiacom, na jeho ostatné verzie sa stále len čaká. Poslednou dobou sa upiera pohľad najmä na modely Mi 11 Lite, ale ako je u Xiaomi zvykom, čoskoro sa dočkáme i jeho vylepšenej Pro verzie. A práve na model Mi 11 Pro sa sústredil známy leaker Mukul Sharma, keď prostredníctvom sociálnej siete Twitter uverejnil pohľad na jeho kamerový modul.

Displej po vzore Mi 11 Ultra

Nie, nerozprávame sa teraz o hlavnom displeji. Pro verzia smartfónu zrejme príde i s druhým displejom na zadnej strane smartfónu. Takýto displej sme už videli v uniknutom videu pri modeli Mi 11 Ultra a zdá sa, že Xiaomi plánuje tento displej posunúť i ďalej. Malý displej na zadnej strane môže slúžiť napríklad pre zobrazenie času, upozorniť na prichádzajúci hovor či zrkadliť hlavný displej na zadnej strane. Mimo tohto displeja rámček kamery zobrazuje prítomnosť troch snímačov a 120-násobný zoom. Leaker zobrazil i predpokladaný vzhľad zariadenia a musíme uznať, že kamerový modul je naozaj obrovský. Či Xiaomi týmto dizajnom zaujme alebo od neho neskôr upustí je zatiaľ záhadou. Pozrite sa na pôvodný príspevok a predpokladaný dizajn modelu.

Mi 11 Pro

Pro verzia základného modelu Mi 11 príde s čipsetom Snapdragon 888 a medzi jeho pýchy patrí napríklad 120Hz AMOLED displej s rozlíšením 3200×1440. Hlavný snímač príde zrejme od spoločnosti Samsung, a to nedávno vydaný 50mpx ISOCELL GN2. RAM pamäť smartfónu sa očakáva na maximálnej úrovni 16GB a čo sa týka batérie, bude tiež masívna. Jej kapacitu odhadujeme na približne 5000mAh, nabíjanie však očakávame až na úrovni 120W a pri bezdrôtovom až 55W. S takýmito špecifikáciami smartfón určite nebude lacná záležitosť avšak táto investícia bude stáť za to.

Mi 11 Pro bude vrcholným smartfónom a očakávame, že bude trhať rekordy v benchmarkoch. Zdá sa, že jediný kto ho porazí, bude jeho vylepšená veria Mi 11 Ultra. Tento rok sa od Xiaomi máme naozaj na čo tešiť i keď zrejme bude treba investovať trochu viac, ako v predchádzajúce roky.

Mohlo by vás tiež zaujímať