Antutu benchmark
Zdroj: Flickr.com (360 El Salvador)

Mi 11 stráca svoje prvenstvo v rebríčku AnTuTu. Kto práve kraľuje smartfónom?

Mi 11 ako prvý smartfón s čipsetom Snapdragon 888 si udržal svoje prvenstvo len mesiac. Aké zmeny prináša rebríček AnTuTu tento mesiac?

Rebríček AnTuTu nám každý mesiac prináša zoznam najvýkonnejších smartfónov podľa rôznych kritérií. A práve tento rebríček uverejnil zoznam najvýkonnejších smartfónov za január 2021. Tento zoznam sa oproti tomu z decembra 2020 veľmi nemenil, ale všimli sme si zmenu na prvom mieste rebríčka, ktorú doteraz niesol model Mi 11. Na informáciu upozorňuje portál Gizmochina.com .

Kto práve kraľuje smartfónom?

Mi 11 ako prvý smartfón s čipsetom Qualcomm Snapdragon 888 pochopiteľne hneď sadol na prvé miesto výkonnostného rebríčku. Netrvalo ale dlho a už mesiac na to ho vymenilo zariadenie od spoločnosti Vivo, IQOO 7 s rozdielom vyše 23 000 bodov. Zároveň treba dodať, že oba smartfóny sú poháňané rovnakým čipsetom a u oboch ide o najvyššiu konfiguráciu pamäte, čiže 12+256GB. Môžeme ale očakávať, že sa poradie čoskoro zmení, keďže očakávame príchod nových smartfónov od Xiaomi, teda výkonnejších súrodencov Mi 11.

Aké nastali zmeny?

Okrem výmeny prvenstva v rebríčku AnTuTu je tu ešte jedna zmena a to príchod zariadenia Oppo Reno5 Pro+ 5G. Vzhľadom k tomu, že je ale poháňaný „len“ minuloročným čipsetom Snapdragon 865, tak sa nedotiahol vyššie ako na piate miesto, čo je taktiež ale celkom úspech. Ďalej dodávame, že Xiaomi spolu s Redmi drží hneď 3 pozície z 10 v zozname najvýkonnejších smartfónov, teda o prvenstvo v počte získaných pozícií sa delí už so spomínanou spoločnosťou Vivo, s ktorou ťahá za jedno lano.

Rebríček strednej triedy ostáva bez zmeny

Po „zimnom spánku“ výrobcov smartfónov tu máme rovnaké poradie v rebríčku strednej triedy, kde stále kraľuje u nás nedostupný Redmi 10X 5G v konfigurácii 8+128GB. V tomto rebríčku top 10 sa Xiaomi vyskytuje hneď trikrát, čo je veľký úspech. S príchodom nových Redmi Note 10, ktoré tu budú taktiež už čoskoro, znovu očakávame zmenu poradia. Xiaomi a jeho dcérske spoločnosti teda s Antutu pekne hýbu.

Očakávame, že rebríček pre február bude ešte zaujímavejší s viacerými zmenami. Budeme teda ďalej čakať, čo nám tento mesiac prinesie za novinky, pretože ich očakávame hneď niekolko.

Mohlo by vás tiež zaujímať