Mi Band 7 Pro mieri na európsky trh
Zdroj: Reddit (shonazan), Úprava: Xmobile.sk

Mi Band 7 Pro už putuje do Európy! Objavujú sa aj prvé fotografie

Na sociálnej sieti Reddit sa objavili fotografie očakávanej globálnej verzie Mi Band 7 Pro. Tá sa k užívateľovi dostala náhodou.

Zdá sa, že najnovší smart hodinky od Xiaomi, Mi Band 7 Pro, už čoskoro uvidíme aj na európskom trhu. Nasvedčujú tomu fotografie predčasného globálneho modelu, informuje Notebook Check.

Najnovším fotografiám predchádzali zistenia dataminera menom Kacper Skrzypek, ktorý si všimol deklaráciu o zhode smart hodiniek od Xiaomi. V tomto dokumente vystupovali hodinky pod označením M2141B1, čo sa neskôr ukázalo byť číslo modelu európskej verzie hodiniek.

Hoci fanúšikom Xiaomi produktov stačilo aj to, o niečo neskôr sa objavila celá várka záberov zachytávajúcich nielen samotné hodinky, ale aj jeho krabicu. O fotografie sa podelil užívateľ sociálnej siete Reddit. Zdá sa, že sa mu hodinky dostali do rúk omylom, čo si všimol keď sa mu ich nepodarilo spárovať.

Momentálne na trhu možno nájsť model Mi Band 7, ktorého cena sa pohybuje okolo 54€. Pro verzia bude pochopiteľne stáť o niečo viac, no tešiť sa môžeme na radu nových funkcií. Mi Band 7 Pro sa pýši nielen štýlovým dizajnom, ale aj vstavaným GPS systémom, podporou NFC a väčšou batériou a displejom, než obyčajná verzia hodiniek. Smart hodinky môžu byť ovládané aj pomocou hlasu a prichádzajú aj s 24-hodinovým monitorovaním hladiny kyslíku v krvi.

Hladina kyslíku v krvi alebo SpO2, je funkcia, s ktorou prichádzajú moderné smart zariadenia. Okrem toho niektoré dokážu zistiť aj to, koľko kyslíka sa absorbuje do svalov. Väčšina týchto funkcií poteší najmä športovcov, no ani bežnému človeku neuškodí si túto hodnotu sledovať.

Mi Band 7 Pro mieri na európsky trh
Zdroj: Reddit (shonazan)

Viac funkcií

Mi Band 7 Pro dokáže nielen monitorovať kyslík v krvi, no prichádza aj s ďalšími vychytávkami, ktoré predchodcovi chýbali. Spomenutá bola už vyššia batéria, ktorá by podľa dostupných informácií mala vydržať až 12 dní, no je to skôr orientačný údaj. Výdrž batérie závisí hlavne na tom ako sa náramok používa a čo všetko s ním budeme robiť.

Mi Band 7 Pro podporuje režim Always On, čo sme však mohli vidieť aj vo verzii Mi Band 7. Zmenami prešiel displej, ktorý je teraz o niečo väčší a oproti oválnemu náramku zobrazí oveľa viac informácií. Vo verzií Pro sa nám ukáže nový hranatý dizajn, s ktorým sme sa mohli stretnúť už minulý rok. Rámik hodiniek je kovový, teda už sa nemusíme obávať žiadneho poškriabania.

Určite potešia aj vymeniteľné remienky, ktoré prichádzajú v rôznych farbách. Tieto remienky môžeme kombinovať podľa vlastného vkusu.  Zabudovaná GPS funkcia zas poteší športovcov, ktorí si nechcú so sebou brať smartfón. CEO spoločnosti Xiaomi, Lei Jun, priznal, že s novými hodinkami táto potreba odpadá. Nájdu si polohu samé.

Mohlo by vás tiež zaujímať