xiaomi mi mix 4
Zdroj: /Leaks

Mi Mix 4 príde čo nevidieť. Xiaomi práve potvrdilo dátum, kedy ho konečne predstaví

Xiaomi Mi Mix 4 je smartfónom, o ktorom môžeme čítať rôzne správy už dlhšiu dobu. Mnohokrát sme mohli čítať o „100%“ únikoch informácií, ktoré hovorili o skorom predstavení smartfónu. Žiadne z nich sa bohužiaľ doposiaľ nepotvrdili. S najnovšími informáciami ohľadne uvedenia zariadenia na trh, tentokrát neprichádza žiadny leaker informácií, ale samotné Xiaomi. Smartfón bude predstavený už pár dní! 

Xiaomi Mi Mix 4 príde 10. augusta

Najnovšie spoločnosť Xiaomi prostredníctvom sociálnej siete Weibo informuje, že zariadenia Mi Mix 4 bude predstavené už v najbližší utorok, teda 10. augusta. Na tému upozorňuje portál gsmarena.com.

Xiaomi Mi Mix 4
Zdroj: Xiaomi (Weibo)

Ako môžete vyššie vidieť, bohužiaľ, Xiaomi nezdieľalo o zariadení žiadne ďalšie informácie, či špecifikácie. Zatiaľ sa tak môžeme odpichnúť len od nedávnej certifikácie TENAA, ktorá odhalila vlajkový smartfón pod kódovým označením 2106118C a správ od leakerov informácií.

Dnes už však s istotou vieme povedať, že smartfón bude uvedený na trh s nadstavbou MIUI 12.5 v kombinácii s Androidom 11. Xiaomi totiž v týchto dňoch oficiálne ohlásilo, že nadstavba MIUI 13 bude oficiálne predstavená nakoniec neskôr, ako sa pôvodne očakávalo. Čo sa týka ostatných vlastností zariadenia, tak smartfón by mal ponúknuť kameru pod displejom. Musíme však dodať, že výrez pre kameru bude v prípade zhasnutého displeja pravdepodobne viditeľným.  S týmito správami prišiel známy leaker informácií, Digital Chat Station.

Čo sa týka procesora, tak očakávať môžeme Snapdragon 888 v kombinácii s 8, resp. 12GB RAM pamäte. Zariadenie okrem iného ponúkne interný úložný priestor o kapacite do 256GB. Smartfón bude ďalej podľa aktuálnych informácií disponovať ešte rýchlym nabíjaním pri výkone 120W. Dnes však nevieme povedať, či tento výkon bude prítomným len v prípade 12GB RAM verzie zariadenia, alebo aj v prípade 8GB RAM zariadenia.  Tak či onak, viac informácií sa dozvieme už čoskoro a to v priebehu budúceho týždňa, kedy Xiaomi na trh oficiálne uvedie smartfón.

V závere musíme však dodať, že zariadenia by malo byť 10. augusta predstavené (zatiaľ) len pre čínsky trh. Čo sa týka uvedenia zariadenia pre globálnych používateľov, tak aktuálne nie je známa informácia, kedy ho spoločnosť uvedenie aj mimo domácu Čínu.

Mohlo by vás tiež zaujímať