Xiaomi Mi Pad 5
Zdroj: xiaomitoday.it

Mi Pad 5 prechádza certifikáciou: Poznáme dátum predstavenia Xiaomi tabletu?

Mi Pad 5 od Xiaomi má v pláne konkurovať najlepším tabletom na trhu, pozrite sa na oficiálne snímky a pripravovaný dátum predstavenia!

Pôvodne sa zdalo, že éra tabletov je už u konca a s príchodom väčších displejov u smartfónov alebo dokonca skladateľnými smartfónmi, prídu tablety o svoj význam. Xiaomi to však s nimi nevzdáva a podľa najnovších informácií z portálu Xiaomiadictos.com príde nový Mi Pad 5 už čoskoro. Spolu s dátumom predstavenia a plagátom však vychádzajú napovrch i viaceré informácie o výbave zariadenia. Pozrite sa s nami na prehľad zatiaľ dostupných informácií.

Oficiálny plagát

Po internete začal kolovať oficiálny plagát lákajúci k predstaveniu pripravovaného tabletu. Xiaomi by tak malo v pláne predstavovaciu udalosť už budúci mesiac a myslíme, že by tablet nemusel prísť sám.

Mi Pad 5 plagát
Zdroj: Weibo
(Via Xiaomiadictos.com)

Z plagátu vyplýva, že Mi Pad 5 príde už 15.5.2021 a zobrazený dizajn viac-menej potvrdzuje nám známe rendery. Tablet prinesie dizajn podobný tomu vlajkovej lode Mi 11 a veľký dôraz sa dáva i na displej. Podľa všetkého pôjde o neskutočný 2K displej s veľkosťou nie menej ako 10,95″.

Mi Pad 5

Pre fanúšikov tabletov veľa odhalila čínska certifikácia. Tá odhaľuje modelové číslo K81C, pod ktorým by sme mohli odteraz stretávať nový Mi Pad. Certifikácia nás ubezpečuje o vlajkovom čipsete u dielne Qualcomm, Snapdragon 870. Neskutočná bude i batéria, jej kapacita by mala byť až 8000mAh, čím by priniesla naozaj dlhú výdrž.

Čo sa týka konštrukcie, Mi Pad 5 bude prepracovaným zariadením. S váhou 510 gramov a hrúbkou iba 8,13mm sa zaradí medzi elegantné zariadenia a isto bude vedieť konkurovať i vrcholovým jablčným zariadeniam.

I keď toho certifikácia mnoho neodhalila, nejde len o obyčajnú špekuláciu a dáva nám prvý reálny pohľad na pripravovaný Mi Pad 5. Veríme, že ďalšie informácie o novinke z dielne čínskeho giganta vyplávajú na povrch už čoskoro, pretože predstavovanie je za rohom a jeho príprava je teda isto už v plnom prúde.

Vidíte v dnešnej dobe ešte využitie pre tablet či vám stačia väčšie obrazovky smartfónov? Dajte nám vedieť v komentároch a pochváľte sa nám veľkosťou vášho displeja!

Mohlo by vás tiež zaujímať