MIUI Xiaomi
Zdroj: Xiaomi

MIUI 12: 5 funkcií, ktoré v nadstavbe MIUI pravdepodobne nepoznáte, ale mali by ste!

Tieto funkcie svojou kvalitou vyčnievajú nad ostatnými. Koľko z nich ste poznali?

MIUI nadstavba je medzi používateľmi populárnou. Dôvodom je, že disponuje mnohými funkciami, ktoré by sme u konkurencie hľadali márne. A práve preto sme si pre vás pripravili niekoľko funkcií z nadstavby, ktoré svojou kvalitou vyčnievajú nad inými, avšak zároveň nie sú tak známymi.

Tieto funkcie v MIUI nadstavba neprehliadajte

Odstráňte z fotografií nechcené objekty

Nie každá fotografia je umeleckým dielom. Mnohokrát nám snímok môže pokaziť objekt, ktorý sa nám dostal pred kameru objektívu. Zatiaľ čo v obchode Google Play môžeme nájsť desiatky aplikácií, ktoré vedia túto situáciu vyriešiť, tak majiteľa telefónov Xiaomi, na to majú vstavanú funkciu. Tú nájdete priamo vo vstavanej aplikácii Galéria. Potom, ako si otvoríte a zvolíte obrázok, z ktorého chcete odstrániť predmet, tak zvoľte možnosť úpravy. Následne sa prerolujte na koniec, kde nájdete možnosť vymazať. Potom už len stačí vyznačiť objekt, ktorý chcete z fotografie odstrániť a potvrdiť to.

Plávajúce okno s aplikáciou

Ďalšia skvelá, ale málo známa funkcia je, plávajúce okno s aplikáciou. Vo svojej podstate ide o funkciu, ktorá umožňuje vytvoriť z aplikácie plávajúce okno nad inou aplikáciu pričom súčasne môžete takto pracovať s 2 aplikáciami. Túto funkciu využijete napríklad v situáciách, kedy dačo prepisuje, napríklad z e-mailu do nejaké formulára, či pracujete s kalkulačkou a potrebujete ju mať na očiach a podobne. Funkciu je možné zapnúť veľmi jednoduchým spôsobom, ako máte otvorenú aplikáciu, tak zrolujte notifikačnú lištu a z ponuky rýchlych akcií zvoľte možnosť plávajúce okno (pozn. redakcie: ak funkciu nemáte dostupnú, tak sa prerolujte na koniec ponuky a zvoľte možnosť upraviť. Následne si funkciu pridajte do ponuky).

Tmavý režim v nepodporovaných aplikáciách

Tmavý režim patrí medzi najžiadanejšie funkcie v Android aplikáciách. Príchodom Androidu 10, Google zakomponoval do neho aj tmavý režim. Ten však funguje s výnimkou rozhrania systému, len v aplikáciách s podporou tejto funkcie. Inými slovami, mnoho aplikácií týmto režimom nedisponuje. A práve na tento problém reaguje Xiaomi pomocou nastavení smartfónu, ktoré umožňujú prepnúť rozhranie ľubovoľnej aplikácie do tmavého režimu. K týmto nastaveniam sa dostanete pomocou cesty Nastavenia > Obrazovka > Tmavý režim > Viac možností Tmavého režimu. 

Vstavaný skener

V minulosti sme viackrát upozorňovali na aplikácie ponúkajúce skener. Vedeli ste však, že túto funkciu majú Xiaomi telefóny ako vstavanú? Nájdete ju potom, ako otvoríte panel s upozorneniami, kde choďte na poslednú kartu. V rámci nejde zvoľte možnosť upraviť a vyhľadajte položku skener. Následne si ju pripojte do rýchlych odkazov. Potom, ako kliknete na odkaz skenera, tak v spodnej časti obrazovky si prepnite QR čítačku na skener. Následne môžete začať o stošesť skenovať dokumenty.

Odblokujte si skryté nastavenia kamery

Vstavaná aplikácie kamery smartfónov Xiaomi patrí medzi celkom populárne. Dôvodom je jej optimalizácia ako aj extra funkcie. Tých funkcií však v skutočnosti schováva oveľa viac, ako si možno myslíte. Dôvodom je, že pomocou krokov nižšie, môžete odblokovať dodatočne funkcie kamery. Najprv si stiahnite aplikáciu Google Files.

Files od Googlu
Files od Googlu
Developer: Google LLC
Price: Free

Potom choďte do priečinku Primary Storage > DCIM > Kamera. Teraz vytvorte priečinok „lab_options_visible“, tak ako môžete vidieť na obrázku nižšie. Následne uvidíte v nastaveniach kamery smartfónu nové možnosti, ako môžete vidieť nižšie.

Skryte funkcie_kamera smartfonu
Zdroj: Xmobile.sk

Pevne veríme, že článok sa vám páčil a bol pre vás prínosným.

Mohlo by vás tiež zaujímať