MIUI 12.5 nebude rovnaká na každom zariadení.
Zdroj: MIUI

MIUI 12.5 mieri do ďalšieho smartfónu, ako je na tom Xiaomi s aktualizáciami?

Na nadstavbu MIUI 12.5 netrpezlivo čaká každý z nás a najnovšie sa z dlhoočakávanej aktualizácie môžu tešiť majitelia ďalšieho populárneho smartfónu. Polovičná nadstavba totiž mieri do novinky z tohto roku a aktualizácia prostredníctvom OTA obchádza fázu Stable beta, teda mieri rovno do všetkých zariadení, informuje portál Xiaomiadictos.com. O ktorom smartfóne je reč? Predsa o najlepšie predávanom smartfóne od Xiaomi v súčasnosti, Poco X3 Pro. Ako je na tom však Xiaomi s aktualizáciami a kam mieri nadstavba v najbližšej dobe?

Poco X3 Pro

Aktualizácia na MIUI 12.5 pre Poco X3 Pro mieri do globálnych smartfónov určených pre európsky trh. Jej veľkosť je len 831MB a prostredníctvom OTA prichádza pod názvom V12.5.1.0.RJUEUXM. Pre smartfón aktualizácia prináša hneď niekoľko výhod. Najhlavnejšou je zvýšenie výkonu a plynulosti systému, ale i nové funkcie ako napríklad možnosť odstránenia nepotrebného bloatware.

Len pre pripomenutie, Poco X3 Pro bol predstavený v marci tohto roku a priniesol ako prvý smartfón čipset Snapdragon 860. Výkonom sa teda radí do high-end kategórie a medzi jeho prednosti patrí napríklad neskutočná 5160mAh batéria s podporou 33W nabíjania či duálne reproduktory.

MIUI 12.5

Xiaomi so svojími aktualizáciami dodržiava aktualizačný plán docela presne. V súčasnosti môžeme nadstavbu MIUI 12.5 využívať hneď v niekoľkých smartfónoch, medzi ktoré sa radí Redmi Note 10 Pro, Redmi Note 10S, vlajkový Mi 11 či minuloročný Mi 10 Pro. Prvá vlna aktualizácií je takmer u konca, nezabúdajme však, že už o mesiac sa presunieme do druhej vlny aktualizácií, ktorá zahrnie i staršie modely a smartfóny zo strednej triedy. O ktoré smartfóny pôjde? Pozrite sa na ich zoznam.

Našli ste svoj smartfón na zozname? Prípadne máte už MIUI 12.5 vo svojom smartfóne, alebo naň ešte len čakáte? Pochválte sa nám v komentároch!

Mohlo by vás tiež zaujímať