MIUISPRAVODAJSTVO

MIUI 12.5 prechádza do druhej vlny aktualizácií, v Európe však nie sme ani v prvej!

MIUI 12.5 sa začína šíriť i na lacnejších či starších smartfónoch, ktoré zariadenia získajú nadstavbu ako prvé na globálnom trhu?

Celá základňa fanúšikov Xiaomi sa sústreďuje momentálne na príchod nadstavby MIUI 12.5. Prví nadšenci už svoje aktualizácie získali i keď zatiaľ len v Číne. Momentálne sme ale v prechodnej fáze, kedy v domácej Číne získavajú nadstavbu i staršie zariadenia, ktoré patria do druhej vlny. Globálna či európska verzia nadstavby u nás však stále nie je i keď by mala prísť už čoskoro. V posledných dňoch sa však Xiaomi rozhýbalo a zdá sa, že rovnaký plán získame i v Európe. Pozrite sa na zoznam novoaktualizovaných zariadení, ktorý priniesol portál Piunikaweb.com.

Nové smartfóny na zozname

Výraznými zariadeniami medzi smartfónmi z druhej vlny je modelová rada Redmi K40. Tá ku nám prišla rozdelená medzi Poco a hlavnú líniu Mi. Základný model Redmi K40 u nás zastupuje populárny Poco F3 a vrcholný Redmi K40 Pro+ zasa Mi 11i. Práve tieto dva smartfóny by mali byť prvými, ktoré získajú MIUI 12.5 medzi prvými i u nás.

Beta verziu aktualizácie získala i novinka Mi 11 Lite 5G. U nás síce zatiaľ rozšírená nie je, no dalo sa počítať s tým, že smartfóny predstavené len nedávno získajú aktualizáciu medzi prvými.

MIUI 12.5 pre staršie i slabšie zariadenia

Aktualizáciu však hlási i mid-range smartfón z línie Redmi Note. Čínsky Redmi Note 9 5G u nás predávaný ako Redmi Note 9T získava aktualizáciu v štádiu Stable beta, ide teda o stabilnú verziu, ktorá však môže obsahovať chyby.

Zoznam smartfónov tiež dopĺňa model Mi 9 a Redmi K20 Pro, u nás známy ako Mi 9T Pro. Oba smartfóny nie sú najnovšími a ich majitelia s nimi strávili dva roky. Aktualizácia starších zariadení teda poteší a podľa všetkého u nás prídu k aktualizácii hneď po vlajkových lodiach.

Posledným smartfónom je Mi CC9 Meitu Edition. Ide o smartfón, ktorý prišiel pred dvoma rokmi a vzišiel zo spolupráce s Meitu. Táto spoločnosť spoluprácu nedávno ukončila a odišla z trhu  smartfónov, u nás je však ekvivalentom smartfónu Mi 9 Lite, ktorý sa stále teší vysokej popularite.

Aktualizácia pre MIUI 12.5 by ku nám mala prísť už v máji a zavíta najskôr k vlajkovým zariadeniam z prvej vlny. Našli ste na zozname i svoj smartfón? Podeľte sa s nami v komentároch!

Mohlo by vás tiež zaujímať

Tagy

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Close
Close