MIUI 12.5 môžete získať skôr, ako ktokoľvek iný.
Zdroj: MIUI

MIUI 12.5 prechádza do druhej vlny aktualizácií, v Európe však nie sme ani v prvej!

Celá základňa fanúšikov Xiaomi sa sústreďuje momentálne na príchod nadstavby MIUI 12.5. Prví nadšenci už svoje aktualizácie získali i keď zatiaľ len v Číne. Momentálne sme ale v prechodnej fáze, kedy v domácej Číne získavajú nadstavbu i staršie zariadenia, ktoré patria do druhej vlny. Globálna či európska verzia nadstavby u nás však stále nie je i keď by mala prísť už čoskoro. V posledných dňoch sa však Xiaomi rozhýbalo a zdá sa, že rovnaký plán získame i v Európe. Pozrite sa na zoznam novoaktualizovaných zariadení, ktorý priniesol portál Piunikaweb.com.

Nové smartfóny na zozname

Výraznými zariadeniami medzi smartfónmi z druhej vlny je modelová rada Redmi K40. Tá ku nám prišla rozdelená medzi Poco a hlavnú líniu Mi. Základný model Redmi K40 u nás zastupuje populárny Poco F3 a vrcholný Redmi K40 Pro+ zasa Mi 11i. Práve tieto dva smartfóny by mali byť prvými, ktoré získajú MIUI 12.5 medzi prvými i u nás.

Beta verziu aktualizácie získala i novinka Mi 11 Lite 5G. U nás síce zatiaľ rozšírená nie je, no dalo sa počítať s tým, že smartfóny predstavené len nedávno získajú aktualizáciu medzi prvými.

MIUI 12.5 pre staršie i slabšie zariadenia

Aktualizáciu však hlási i mid-range smartfón z línie Redmi Note. Čínsky Redmi Note 9 5G u nás predávaný ako Redmi Note 9T získava aktualizáciu v štádiu Stable beta, ide teda o stabilnú verziu, ktorá však môže obsahovať chyby.

Zoznam smartfónov tiež dopĺňa model Mi 9 a Redmi K20 Pro, u nás známy ako Mi 9T Pro. Oba smartfóny nie sú najnovšími a ich majitelia s nimi strávili dva roky. Aktualizácia starších zariadení teda poteší a podľa všetkého u nás prídu k aktualizácii hneď po vlajkových lodiach.

Posledným smartfónom je Mi CC9 Meitu Edition. Ide o smartfón, ktorý prišiel pred dvoma rokmi a vzišiel zo spolupráce s Meitu. Táto spoločnosť spoluprácu nedávno ukončila a odišla z trhu  smartfónov, u nás je však ekvivalentom smartfónu Mi 9 Lite, ktorý sa stále teší vysokej popularite.

Aktualizácia pre MIUI 12.5 by ku nám mala prísť už v máji a zavíta najskôr k vlajkovým zariadeniam z prvej vlny. Našli ste na zozname i svoj smartfón? Podeľte sa s nami v komentároch!

Mohlo by vás tiež zaujímať