Zdroj: Unsplash.com

MIUI 13 by mohlo byť oznámené oveľa skôr, ako sa očakávalo 

Spoločnosť Xiaomi, podľa portálu Xiaomi Adictos, by mohla ohlásiť veľa nových informácii o MIUI 13 už tento týždeň.

Aj keď MIUI 12 ešte nenabehol ani zďaleka na všetky sľubované zariadenia, chýri o MIUI 13 sú čoraz častejšie. O novinkách, ktoré by mala priniesť táto nadstavba operačného systému Android sme písali pred pár dňami v tomto článku. Spoločnosť Xiaomi, podľa portálu Xiaomi Adictos, by mohla ohlásiť veľa nových informácii o MIUI 13 už tento týždeň. Tieto informácie vraj prichádzajú priamo z Číny od zástupcov spoločnosti, ktorí chystajú konferenciu určenú vývojárom. Tá sa uskutoční už 5. – 7. novembra, je zameraná na software a tým je z nej aj ideálne miesto na ozámenie všetkých noviniek spájajúcich sa s pokračovaním populárnej nadstavby.

Je to príliš skoro? Nemyslíme si

Aj keď sa to ešte môže zdať dosť skoro, najmä ak zoberieme do úvahy, že naozaj ani zďaleka nemajú všetky sľúbené modely updejtovanú MIUI ROM na poslednú verziu, tak tomu tak v skutočnosti úplne nie je. Totiž, ak vezmeme do úvahy dátum predstavenia MIUI 11 a deň, keď spoločnosť Xiaomi predstavila prvé podrobnosti o MIUI 12, tak sa tieto časy približne zhodujú s rovnakým časovým obdobím, ktoré uplynulo od predstavenia a uvedenia tohto posledného updejtu.

Aby bolo jasno, tak oznámenie oficiálnych prác neznamená, že spoločnosť Xiaomi zverejní všetky zmeny v MIUI 13, ale dozvieme sa na čo sa bude táto nová verzia nadstavby Androidu zameriavať. Tćh vecí môže byť samozrejme viac – bezpečnosť, estetické zmeny alebo optimalizáciu veľkého množstva chýb, ktorými sme si priešli a prechádzame v MIUI 12.

Pokiaľ ide o nás, budeme sledovať všetky novinky, ktoré okolo predstavenia novej ROM vyjdú. Očakávame, že sa veľa dozvieme počas druhej polovice pacovného týždňa a v sobotu.

Mohlo by vás tiež zaujímať