MIUI 13
Zdroj: Xiaomiportal.sk

MIUI 13 je určite na ceste: Xiaomi by novú nadstavbu mohlo predstaviť už čoskoro!

I keď mnohé smartfóny zatiaľ neregistrujú ani aktualizáciu na MIUI 12.5, nová nadstavba s číslom 13 je potvrditeľne na ceste. Na všetko odkazuje portál Piunikaweb.com, ktorá poukazuje na kroky spoločnosti odhaľujúce prípravu novej nadstavby. Xiaomi nám síce len nedávno vyvrátilo zoznam zariadení, ktoré by mali MIUI 13 získať, nie je však pochýb, že spoločnosť s prácami na novej nadstavbe je už v pokročilom štádiu.

MIUI 13 je už na ceste

Ak sa vám zdá, že na príchod MIUI 13 je ešte priskoro, tak vás musíme vyviesť z omylu. Predchádzajúca verzia systému MIUI 12 bola predstavená ešte v apríli minulého roku a jej polovičná verzia, na ktorú teraz všetci čakáme s názvom MIUI 12.5 už v decembri 2020. Od predstavenia poslednej väčšej aktualizácie teda ubehol polrok a na príchod MIUI 13 je ten správny čas.

Ako to teda s nadstavbou je? Podľa nášho zdroja už Xiaomi optimalizuje systémové aplikácie pre nadstavbu MIUI 13, čím nám dáva nápovedy, že predstavenie novej nadstavby je už za rohom. Zatiaľ však nie je známe, ktoré zariadenia by mali nadstavbu získať, môžeme však len predpokladať na základe aktualizačnej politiky Xiaomi.

Ktoré zariadenia by mohli získať aktualizáciu?

Aktualizačná politika Xiaomi spravidla prináša smartfónom dve veľké aktualizácie Androidu i MIUI. Niektoré smartfóny, ktoré sú certifikované ako Android Entreprise Recommended však získavajú aktualizácie až 3. Ide prevažne o zariadenia strednej až high-end triedy, ktoré však majú prívetivú cenu. Na ich zoznam sa môžete pozrieť na tomto odkaze.

Späť však ale ku klasickej aktualizačnej politike Xiaomi. Ktoré smartfóny by sa mohli dočkať nadstavby MIUI 13? Bezpochyby pôjde o zariadenia predstavené s nadstavbou MIUI 11 a novšie. Xiaomi je však so svojou nadstavbou často štedré a ponúka nový systém i pre 3 generácie staré smartfóny. Zo zoznamu by sme teda neškrtali ani smartfóny predstavené s nadstavbou MIUI 10.

Tešíte sa na novú nadstavbu MIUI? A rátate s tým, že ju získate? Podeľte sa s nami v komentároch a nezabudnite nás sledovať pre ďalšie informácie o pripravovanej nadstavbe!

Mohlo by vás tiež zaujímať