miui-13-logo
Zdroj: Xiaomiui

MIUI 13 prichádza do prvých smartfónov na našom trhu: Tento populárny model už môžete aktualizovať!

Nadstavba MIUI 13 je k dispozícii na stiahnutie pre jeden z prvých modelov na zozname prvej aktualizačnej vlny. Ide o model Redmi Note 10 Pro.

Nadstavbu MIUI 13 na našom trhu Xiaomi predstavilo len pred pár dňami spolu s prísľubom, že počas prvého kvartálu sa aktualizácia dostane do väčšiny populárnych smartfónov, ktoré nájdeme na trhu. Spolu so smartfónmi z radu Mi 11 sa na zoznam dostal i obľúbený Redmi Note 10 Pro ako zástupca vyššej strednej triedy. Nikto by však nečakal, že sa práve tento model dostane k stabilnej aktualizácii u nás skôr, ako vlajkové smartfóny. Zdá sa však, že to tak naozaj je a informuje nás o tom portál Xiaomiadictos.com. Nová aktualizácia síce neprichádza prostredníctvom OTA (Over The Air), no vy si ju viete do svojho smartfónu nainštalovať manuálne už teraz. Tak čo, idete do toho aj vy?

Redmi Note 10 Pro získava MIUI 13

Aktualizácia pre prvé smartfóny z prvej vlny prichádza do modelov postupne, pričom zatiaľ nejde o verziu dostupnú prostredníctvom OTA. Verzia systému pre Redmi Note 10 Pro je však už pripravená a v balíku o veľkosti 3.1GB prináša nadstavbu MIUI 13 postavenú na operačnom systéme Android 12. Aktualizáciu však nemôžeme vidieť vo všetkých smartfónoch na globálnom trhu. Dostupnosť aktualizácie je totiž určená len pre modely bežiace na európskej verzii nadstavby, teda modely s označením EU v kóde nadstavby.

Aktualizácia s označením V13.0.3.0.SKFEUXM je aktuálne k dispozícii na stiahnutie z tohto odkazu a inštalácia je dostupná prostredníctvom Recovery. Predtým než sa však pustíte do aktualizácie tejto verzie systému vám odporúčame spraviť si kompletnú zálohu smartfónu a v neposlednom rade sa nepúšťať do inštalácie, ak neviete ako na to. V prípade poškodenia zariadenia sa vám totiž na tento zásah do smartfónu nevzťahuje vaša záruka.

Aktualizácie sa čoskoro dočkáme i v ďalších modeloch

Nikomu asi nemusíme pripomínať, že prvá aktualizačná vlna Xiaomi smartfónov na nadstavbu MIUI 13 už začala. Xiaomi pomaly uvoľňuje a dokončuje svoje verzie systému, ktoré sú postupne dostupné či už v Mi Pilot verzii, no čoskoro prídu do smartfónov i prostredníctvom OTA. A ktoré všetky smartfóny si budú môcť užiť novú verziu systému medzi prvými? Od toho tu máme oficiálny zoznam zariadení, ktorý vám pripomíname nižšie.

  • Mi 11, Mi 11 Ultra, Mi 11i, Mi 11X, Mi 11X Pro, Mi 11 Lite 5G, Mi 11 Lite 4G, Xiaomi 11 Lite 5G NE
  • Xiaomi 11T, Xiaomi 11T Pro
  • Redmi 10, Redmi 10 Prime
  • Redmi Note 10, Redmi Note 10 Pro, Redmi Note 10 Pro Max, Redmi Note 10 JE
  • Redmi Note 8 (2021)

Našli ste na zozname smartfónov, ktoré čoskoro získajú svoju aktualizáciu aj váš smartfón? A na akú novinku v systéme sa tešíte najviac? Podeľte sa s nami v komentároch!

Mohlo by vás tiež zaujímať