MIUI 13
Zdroj: YouTube (TechAvid)

MIUI 13 príde ešte v tomto roku: Ktoré zariadenia ho dostanú medzi prvými?

Všetci už netrpezlivo čakáme na novú verziu MIUI, ktorá bude mať poradové číslo 13. Jej predošlá verzia 12.5 k nám prišla už počas leta, mnohí, ktorí ju mali dostať, ju ešte nedostali, no aj napriek tomu sa už naplno pracuje na verzii s poradovým číslom 13. To je pri Xiaomi zvykom, že update nedostanú všetky modely naraz, a taktiež že nebude hneď dostupný celosvetovo, ale len na domácom trhu. Podľa andro4all.com by ani v tomto prípade nemalo dôjsť k zmene a rovnaká procedúra sa zachová.

Najnovšie modely by mohli dostať MIUI 13 už počas decembra.

Podľa CEO Xiaomi, Lei Juna, môžeme očakávať príchod MIUI 13 už koncom tohto roka. Majiteľov najnovších modelov a vlajkových preto čaká už len niečo cez mesiac čakania. Poďme sa pozrieť na to, ktoré smartfóny dostanú MIUI 13 medzi prvými.

Aké budú novinky v MIUI 13 a kto sa ich dočká medzi prvými?

Najväčšie zmeny sa očakávajú pri dizajne, či už zmena vzhľadu ikon, widgetov alebo animácií. Uvidíme, či sa Xiaomi bude zas o čosi viac podobať na iPhone, ako to bolo aj s príchodom verzie MIUI 12. Okrem vzhľadu sú isté aj vylepšenie čo sa týka výkonu a taktiež bezpečnosti.

Podľa toho, akú politiku vedie Xiaomi pri sprístupňovaní aktualizácií na novšiu verziu MIUI vieme povedať, ktoré smartfóny dostanú aktualizáciu na najnovší MIUI 13 ako prvé. Pôjde o modely nižšie:

  • Xiaomi Mi MIX 4
  • Celá rodina Xiaomi Mi 11: Mi 11 Ultra, Mi 11 Pro, Mi 11 a Mi 11i
  • Xiaomi Mi 11T Pro a Xiaomi Mi 11T 5G
  • Redmi Note 11, Redmi Note 11 Pro a Redmi Note 11+

Ako je spomenuté vyššie, pri týchto smartfónoch sa aktualizácia očakáva najskôr a zoznam určite nie je finálny. Prvé aktualizácie budú zrejme zaslané už v decembri, no globálna verzia sa očakáva až v prvom kvartáli 2022. Aktualizácia sa ale očakáva aj pri starších, no veľmi populárnych modeloch ako Redmi Note 10 Pro či POCO X3 Pro. Vo všeobecnosti, Xiaomi uvoľňuje až tri veľké aktualizácie MIUI pre svoje modely telefónov. O prípadných zmenách a doplnení zoznamu vás budeme určite informovať.

Mohlo by vás tiež zaujímať