Upozornenie na pomalé nabíjanie.
Zdroj: Xiaomi

MIUI s novou funkciou. Upozorní vás na problémy s nabíjaním

Aj keď už dávno je verzia MIUI 12 nabitá novými možnosťami a vylepšeniami, firma postupne rozširovuje portfólio toho, čo dokáže.

Spoločnosť Xiaomi neprestáva šperkovať svoju vlastnú nadstavbu operačného systému Android. Aj keď už dávno je verzia MIUI 12 nabitá novými možnosťami a vylepšeniami, firma postupne rozširovuje portfólio toho, čo dokáže. Teraz pribúda nový systém rozpoznania a varovania pred pomalým nabíjaním. Funkcia je už v beta verzii.

V MIUI 12 Beta ROM (interná beta verzia) spoločnosť Xiaomi implementovala novú funkcionalitu upozornenie na pomalú rýchlosť nabíjania. Taktiež vás upozorní, keď sa zariadenie nabíja zs nižším nabíjacím výkonom, ako je maximálna hodnota povolená pre dané zariadenie.

Vďaka tomu budeme schopní rozpoznať, či kábel alebo nabíjačka, ktorú používane, nie je napríklad nesprávne pripojená. Taktiež zistíme, keď je nabíjačka chybná alebo má nabíjací výkon nižší ako maximálna úroveň povolená pre naš smartfón.

Ako vidieť na úvodnom obrázku, toto nové upozornenie alebo pripomienka, ktorú pridáva MIUI, nám odporučí skontrolovať, či používame originálnu nabíjačku alebo kábel alebo či naša nabíjačka nie je príliš stará. Mnohí užívatelia nabíjajú svoje zariadenia nabíjačkami, ktoré používali pri minulých smartfónoch a ani netušia, že technológia nabíjania postúpila za posledných pár rokov ďalej. Častokrát, rozdieľ v starej a novej nabíjačke môže byť v desiatkach minút pri nabíjaní celej batérie. Aj preto vítame novú funkciu, ktorá nám umožní využiť celý potenciál nabíjací systém nášho smartfónu.

Ako sme už povedali, táto novinka je k dispozícii iba v Closed Beta 20.10.27 MIUI 12, takže na jej príchod do globálnej verzie si budeme musieť chvíľu ešte počkať. Avšak je zaujímavé sledovať, ktorými všetkými smermi sa uberá vývoj nadstavby MIUI. Niekedy nás ani nenapadne, čo všetko môžu naše smartfóny využiť. Máte vy nejakú vytúženú funkciu, ktorú by mohol váš Xioami dokázať?

Mohlo by vás tiež zaujímať