Redmi K50 launch 1
Zdroj: Redmi

Modelový rad Redmi K50 je tu! Takáto je výbava toho najlepšieho, čo nám Redmi ponúka!

Modelový Redmi K50 nám prináša tri smartfóny, ktoré zahŕňajú i vylepšenú verziu minuloročného Poco F3. Tieto smartfóny to nakoniec sú.

Modelový rad Redmi K50 ku nám mal prísť už pred niekoľkými týždňami. Ako však všetci dobre vieme, nakoniec miesto štyroch smartfónov nám čínska spoločnosť predstavila len jeden herný a predstavenie ďalších klasických smartfónov si nechala na neskôr. Teraz však nastal čas na odhalenie vlajkových lodí z dielne Redmi. Dcérska spoločnosť Xiaomi nám dnes predstavila tri smartfóny, ktoré budú predlohou pre globálne smartfóny z radu Poco F4. A aby sme zbytočne nechodili okolo horúcej kaše, len vám prezradíme, že cena týchto modelov je jednoducho lákavá! Ste zvedavý, čo nám tieto modely ponúkajú? Pozrite sa na to spolu s nami!

Redmi K50 Pro so špičkovým výkonom

O spolupráci medzi Redmi a MediaTekom sa povrávalo už dlhšiu dobu. Teraz sa však dohady stávajú skutočnosťou, nakoľko vlajkový model od Redmi s označením Redmi K50 Pro prichádza s čipsetom MediaTek Dimensity 9000. Ide o čipset vyrobený 4nm procesom a má konkurovať Snapdragonu 8 Gen 1 od konkurenčného Qualcommu. Pýchou smartfónu je však 2K AMOLED displej od Samsungu s rozlíšením až 3200x1440p. Displej má veľmi tenký rámik o veľkosti len 2.64mm. O ochranu displeja sa postará Corning Gorilla Glass Victus a k skvelému zážitku nám dopomôže aj Dolby Vision.

Redmi K50 Pro
Zdroj: Redmi

Batéria nám len tak nedôjde v tú najnevhodnejšiu chvíľu. A aj keby, pri Redmi K50 Pro to vôbec nebude žiadny problém. Svoju 5000mAh batériu bude totiž schopný nabiť na 100% už za 19 minút vďaka 120W nabíjaniu. V smartfóne ďalej nájdeme i čip Surge P1, ktorý sa mimochodom nachádza i vo vlajkových smartfónoch z radu Xiaomi 12. Model prichádza s nadstavbou MIUI 13 pre Android 12. Cena smartfónu bude začínať na úrovni v prepočte 430€ pre verziu 8 + 128GB.

Základný model taktiež s MediaTekom

Druhý smartfónom, ktorý tvorí modelový rad, je Redmi K50 s čipsetom MediaTek Dimensity 8100. Ten je pre zmenu vytvorený 5nm výrobným procesom. V iných ohľadoch je základný model veľmi podobný smartfón, ako jeho Pro verzia. Rovnako získal 2K AMOLED displej od Samsungu a rovnako prináša 108mpx kameru. Rozdiel však nájdeme v batérii, ktorá má v tomto prípade až 5500mAh, čo je v dnešnej dobe nadpriemer. Je však vidno, že nám chce Redmi priniesť smartfón, aký v tejto cenovej kategórii určite nenájdeme. A aby sme nezabudli, model s označením Redmi K50 prináša 67W nabíjanie. Cena tohto smartfónu bude začínať na úrovni približne 349€.

Redmi K50
Zdroj: Redmi

Redmi K40S ako vylepšená verzia Poco F3

Nikomu z vás určite neuniklo, že nám spoločnosť Poco predstavila výnimočný model za nízku cenu s označením Poco F3. Ten sa teraz dočkal vylepšenej verzie s čipsetom Snapdragon 870 a ďalšími prednosťami. Zmenu môžeme pozorovať napríklad v nabíjaní, kedy sa z 33W nabíjania stalo hneď 67W nabíjanie. Batéria má však kapacitu 4500mAh a o snímky sa postará rovnaký 48mpx snímač, ako tomu bolo v predchádzajúcej generácii smartfónov. Čo viac povedať, tento model je síce najmenej vybaveným smartfónom z dnešného predstavovania, no za cenu v prepočte 250€ sa vôbec nemôžeme sťažovať!

Redmi K40S
Zdroj: Redmi

Oslovil vás niektorý model z tejto trojice smartfónov z radu Redmi K50, resp. Redmi K40? A kúpite si niektorý z nich v prípade ich globálnej dostupnosti pod krídlami Poco? Podeľte sa s nami v komentároch!

Mohlo by vás tiež zaujímať