Redmi K40S
Zdroj: Redmi

Modelový rad Redmi K50 na našom trhu: Dostanú sa ku nám len tieto dva smartfóny!

Základný Redmi K50 by sme u nás v Európe vidieť nemali. Xiaomi ku nám prinesie len jeho Pro verziu a slabší Redmi K40S pod krídlami Poco.

Len tento týždeň nám čínske Redmi predstavilo trojicu smartfónov, ktoré majú byť vlajkovými loďami spoločnosti. Ide však len o modely, ktoré budú dostupné v domácej Číne. Do Európy sa teda nedostanú, no ako už je to zvykom si na ne brúsi zuby sesterské Poco. Táto ďalšia dcérska spoločnosť materského Xiaomi rada prerába modely, ktoré Redmi prinesie ako novinky na čínsky trh. Vďaka tomu sa aj ku nám dostanú nové modely, ktoré by inak ostali len medzi hranicami Číny. Inak tomu nie je ani v prípade modelového radu Redmi K50. Táto séria smartfónov sa objaví aj na našom trhu, podľa portálu Xiaomiadictos.com však ku nám prídu len dva modely.

Poco F4 so slabšou výbavou

Určite si spomínate na predstavenie minuloročného modelu Poco F3, ktorý vychádzal zo smartfónu s názvom Redmi K40. Tento čínsky model si tento rok získal svoju vylepšenú verziu v podobe Redmi K40S, veľa zmien sme však v ňom nenašli. Hlavnou zmenou v prípade tohto modelu je nový dizajn, ktorý spadá do celkového dojmu z radu Redmi K50. Vylepšením je napríklad optická stabilizácia obrazu, no naopak nám Redmi ubralo na makro snímači, ktorý má miesto 5mpx len 2mpx. Novému modelu ďalej chýba infračervený port a zmena nastala aj v prípade batérie, ktorá má miesto 4520mAh a podpory 33W nabíjania len 4500mAh no podporuje až 67W nabíjanie.

Redmi K40S
Zdroj: Redmi

Práve tento nový smartfón má byť predlohou pre tohtoročný Poco F4. Redmi K40S na našom trhu teda nakoniec uvidíme, no pre zmenu základný Redmi K50 nie. Xiaomi má tak úplne vynechať prítomnosť základného smartfónu tejto série na globálnom trhu a priniesť nám do Európy len verziu Redmi K40S a rovnako Pro verziu zariadenia. Ten sa má rovnako radiť medzi modely z radu Poco.

Redmi K50 Pro ako Pro verzia smartfónu od Poco

Druhý smartfón, ktorý ku nám teda príde, bude Redmi K50 Pro. Tento model s čipsetom MediaTek Dimensity 9000 má byť označený ako Poco F4 Pro a ak nemáte toľkú dôveru v čipsety od spoločnosti MediaTek, možno svoj názor tentokrát zmeníte. Dimensity 9000 je totiž vyrobený 4nm procesom od spoločnosti TSMC a má konkurovať čipsetu od Qualcommu s označením Snapdragon 8 Gen 1. Medzi vlastnosti modelu patrí aj 6.67″ OLED displej s podporou Dolby Vision a ochranou Corning Gorilla Glass Victus. Na plynulosti smartfónu pridáva aj rýchle UFS 3.1 úložisko.

Redmi K50 Pro
Zdroj: Redmi

Poco F4 Pro má teda rovnako ako Redmi K50 Pro priniesť 5000mAh batériu s podporou rýchleho 120W nabíjania. Snímač odtlačkov prstov sa nachádza v tlačidle napájania a ďalšou skvelou vychytávkou smartfónu sú duálne reproduktory. Žiadnu spoluprácu s Harman Kardon tu však nečakajme ako v prípade smartfónov z radu Xiaomi 12. Ide o lacnejšie, no veľmi výkonné smartfóny. Porovnávať sa však s drahými vlajkovými loďami od Xiaomi v žiadnom prípade nemôžu. Cena zariadení zatiaľ nie je známa, no očakávame, že základný Poco F4 príde s cenou maximálne 350€. Pro verzia smartfónu by tak mohla získať cenovku maximálne 450€. Zatiaľ však ide len o dohady a ďalšie informácie sa dozvieme v dohľadnej dobe.

Brúsite si zuby na niektorý zo smartfónov z radu Redmi K50? A myslíte si, že je škoda že ku nám neprinesie Xiaomi aj model s čipsetom MediaTek Dimensity 8100? Podeľte sa s nami v komentároch!

Mohlo by vás tiež zaujímať