Redmi Note 11
Zdroj: Zdroj: YouTube (Vy Vo Xuan)

Modely z radu Redmi Note 12 sa objavili v certifikácii: Niektoré špecifikácie sú už potvrdené!

Modelový rad Redmi Note 12 by mohol pokojne prísť ešte tento rok. Certifikácia dvoch smartfónov odhaľuje dôležité súčasti výbavy modelov.

Rok 2022 mal patriť modelovému radu Redmi Note 11, no nikoho z nás zrejme neprekvapí, že čínske Xiaomi už dávno pracuje aj na ďalšej generácii smartfónov. Majú ním byť modely z radu Redmi Note 12, ktoré sa aktuálne objavujú v známej TENAA certifikácii. Poodhaľuje sa aj časť ich výbavy, ktorá vás určite poteší. Zároveň sa dozvedáme aj o prítomnosti dvoch modelov, aj keď veríme tomu, že ich bude trochu viac. Posledných pár rokov spoločnosť vydáva minimálne tri smartfóny v sérii Redmi Note a veríme tomu, že sa tohto trendu bude Xiaomi držať. A čo sme sa teda o smartfónoch nakoniec dozvedeli? Informácie o modeloch nám prináša portál mundoxiaomi.com.

Príchod modelov z radu Redmi Note 12 sa blíži

Certifikácia nových modelov jasne značí o tom, že by nové smartfóny mohli prísť ešte v priebehu tohto roka. Odhadujeme, že by sa tak mohlo stať koncom tohto roka, pričom poznáme už aj niektoré certifikácie. Odhalil sa totiž základný model a tiež jeho Pro verzia v podobe Redmi Note 12 Pro. Oba smartfóny majú získať 6.6″ FHD+ displej, pričom opäť pôjde o AMOLED displeje. Základný model by mal ďalej získať vyššiu kapacitu batérie, pričom zrejme pôjde o 4980mAh kapacitu. Redmi Note 12 Pro sa bude tešiť len z nižšej 4300mAh batérie, čo však bude zrejme kompenzované rýchlejším nabíjaním. Nečudovali by sme sa, ak by tento smartfón získal až 120W nabíjanie, ktoré sme videli už v tohtoročnej generácii smartfónov z radu Redmi Note.

Čo sa týka systému, je potvrdené, že oba modely prídu so systémom Android 12 a nadstavbou MIUI 13. Aj toto by mohlo naznačovať fakt, že by smartfóny prišli na predajné pulty ešte tento rok. Jednou informáciou vás však zrejme nepotešíme. Nové smartfóny z radu Redmi Note 12 by mali prísť s čipsetmi od spoločnosti MediaTek, ktoré sú síce výkonné a lacné, no je pre ne oveľa ťažšie nahrať do nich custom ROM. Základný Redmi Note 12 by mal získať čipset MediaTek Dimensity 1300, zatiaľ čo jeho Pro verzia by sa mohla tešiť na Dimensity 8000.

Pôjde o čínske verzie smartfónov?

Vzhľadom k tomu, že minulý rok spoločnosť Xiaomi priniesla generáciu Redmi Note 11 v Číne ešte koncom roka, je celkom možné, že sa podobný scenár odohrá aj tento rok. Na globálny trh tak pristáli iné smartfóny, ktoré v sebe niesli už populárnejšie čipsety od spoločnosti Qualcomm. Aj čínske verzie smartfónov sa však nakoniec dostali ku nám, prišli však pod inými názvami a o niečo neskôr.

Ak by sa teda tento rok zopakoval scenár z minulého roka, séria Redmi Note 12 by prišla opäť s viacerými modelmi ako sme zvyknutí. Časy, kedy modelový rad obsahoval dva alebo tri modely sú teda už preč a Xiaomi nám prináša širšie portfólio smartfónov. To môže byť užitočné aj pre prípad, že spoločnosť prinesie model vhodný naozaj pre každého jedného používateľa.

Kúpili by ste si niektorý z modelov z radu Redmi Note 12? Alebo vás láka skôr iný smartfón? Podeľte sa s nami v komentároch!

Mohlo by vás tiež zaujímať