Xiaomi 12
Zdroj: YouTube (1M Gadget)

Modely z radu Xiaomi 12 vôbec nebudú lacnou záležitosťou: Cena niektorých modelov presiahne 1000€!

Ceny smartfónov z radu Xiaomi 12 budú vyššie ako sme očakávali. Najlacnejší model bude stáť zrejme až 600€, pôjde o Xiaomi 12X.

Od predstavenia smartfónov z radu Xiaomi 12 v Číne ubehlo už niekoľko týždňov. Napriek tomu sme sa ešte globálnej verzie modelov nedočkali i keď na ne všetci čakáme. Prísť by mali v dohľadnej dobe, čomu nasvedčuje aj množstvo únikov ohľadom týchto smartfónov. Najnovšie sa tak môžeme pozrieť na uniknutú cenu zariadení, ktorá nás na jednu stranu poteší, no inde zasa nie tak úplne. Najmä keď sa pozrieme na ceny najlepšie vybaveného Pro modelu, ktorý hravo podľa tohto úniku, ktorý nám priniesol portál Xiaomiadictos.com, presiahne magickú hranicu 1000€. Smartfóny z najnovšej vlajkovej série sú teda síce špičkovo vybavené, no ich cena v Európe bude taktiež prémiová.

Model Xiaomi 12X bude najlacnejším smartfónov, no cena aj tak nebude nízka

Po zhliadnutí špecifikácií modelov z radu Xiaomi 12 nikto z nás neočakával, že sa cena bude pohybovať v cenovej úrovni do 500€. V kútiku duše sme však všetci dúfali, že sa v sérii nájde aspoň jeden model s podobnou cenou. Tým mal byť logicky najmenej vybavený smartfón Xiaomi 12X s čipsetom Snapdragon 870 a zvyšnou výbavou základného modelu Xiaomi 12. Ako sa však zdá, aj tento model získa oveľa vyššiu cenu, ako sme očakávali. Najlacnejší model zo série bude teda zrejme štartovať na cenovej úrovni 600€, pričom cena bude závisieť od pamäťovej konfigurácie.

Ako sme už spomenuli, s rovnakou výbavou a rovnako kompaktným telom príde i model Xiaomi 12. Tento však prinesie vlajkový čipset Snapdragon 8 Gen 1 so 4nm výrobným procesom, nie 7nm ako tomu je v prípade čipsetu Snapdragon 870. Ako však všetci očakávame, cena bude opäť o niečo vyššia. Najnižšia konfigurácia smartfónu má prísť s cenovkou na úrovni 800€, zastaviť sa má až na úrovni 900€.

Xiaomi 12 Pro hravo prekoná hranicu 1000€

Len nedávno sme sa dozvedeli, že Xiaomi mieri do prémiového segmentu a ide ním priamo útočiť na americký Apple. Ten chce zosadiť z trónu, no nečakali sme, že sa mu prispôsobí aj cenami. Vyššie ceny sme však v prípade smartfónu s kamerou s troma 50mpx snímačmi celkom aj očakávali. A keďže lacnejší Xiaomi 12 bude mať v najvyššej konfigurácii cenu na úrovni 900€, jeho Pro verzia si vyslúži cenu 1000€ pre konfiguráciu 8/256GB. Ak by sme však chceli siahnuť po najvyššej verzii modelu s 12GB pamäte RAM, museli by sme siahnuť hlbšie do vrecka. Cena totiž pokojne dosiahne úroveň 1200€.

Musíme však poznamenať, že ceny týchto smartfónov neboli oficiálne uvedené spoločnosťou Xiaomi. Ide o únik cien, ktorý zatiaľ nie je oficiálny a na finálne ceny si budeme musieť ešte chvíľu počkať. Očakávame však, že nám spoločnosť predstaví smartfóny na našom trhu už vo veľmi blízkej dobe. Či tak tieto ceny budú pravdivé by sme mali zistiť už čoskoro.

Čo poviete na ceny smartfónov z radu Xiaomi 12? Sú podľa vás adekvátne? Podeľte sa s nami v komentároch!

Mohlo by vás tiež zaujímať