Xiaomi kamera smartfónu
Zdroj: Unsplash.com (Amanz)

Na internet unikol plagát s dizajnom modelu Xiaomi 13 a Xiaomi 13 Pro: Nie všetko však je ako sa zdá

Modely z radu Xiaomi 13 sa údajne objavili na plagáte aj s ich dizajnom zadnej strany. Nakoniec sa však potvrdilo, že nešlo o reálne snímky.

O tom, že Xiaomi už teraz pracuje na novej generácii svojich vlajkových lodí pre rok 2023 nemôžeme vôbec pochybovať. Séria smartfónov Xiaomi 13 je nám bližšie ako by sme odhadovali, pričom len nedávno sme sa mohli pozrieť na prvú snímku smartfónu, ktorá nám potvrdila základné špecifikácie smartfónu. Dozvedeli sme sa napríklad o použitom čipsete a odhalil sa nám aj dizajn smartfónu. Len pred niekoľkými hodinami však internetom preletel akýsi plagát, ktorý poukazoval na modely práve z tohto radu a mimo iného poukázal aj na netradičný dizajn smartfónu. Ako však poukazuje portál gizmochina.com, nie všetko je tak, ako sa zdá.

Snímka modelov Xiaomi 13 a jeho Pro verzie nebola reálna

Ak ste sa dostali po plagát, ktorý poukazoval na modely Xiaomi 13 a Pro verziu smartfónu s výrazným kamerovým modelom na zadnej strane, nedostali ste sa k žiadnej relevantnej informácii. Dôvodom je to, že snímky neboli oficiálnymi plagátmi, ktoré by potvrdzovali dizajn smartfónov. Šlo len o ďalšiu špekuláciu, s akými sa v blízkej dobe zrejme budeme stretávať často. Keď sa navyše pozrieme na spomínaný plagát so smartfónmi, dizajn nám pre smartfóny od Xiaomi vôbec nepríde pravdepodobný alebo typický.

Xiaomi 13 špekulácia
Zdroj: gizmochina.com

Čo sa však týka displeja smartfónov, špekulácia sa zrejme netrafila vedľa. Displej modelu Xiaomi 13 Pro totiž už unikol na reálnej snímke, ako sme už spomenuli v úvode. Potvrdil sa nám centrálny priestrel v displeji pre selfie kameru, ktorý doplnia aj tenké rámčeky okolo displeja a dočkáme sa aj zakriveného displeja. Vo všeobecnosti sa však displej nebude príliš líšiť od minuloročného Xiaomi 12 Pro, ktorý ponúkol podobný dizajn prednej strany smartfónu.

Modely by mohli dosiahnuť vrcholných pozícií vo výkonnostných rebríčkoch

Posledný únik informácií o smartfónoch nám potvrdil prítomnosť čipsetu Snapdragon 8 Gen 2 od Qualcommu. Xiaomi už tradične do svojich vlajkových lodí nasádza vrcholné čipsety od Qualcommu, čo sa stane aj tento rok. Čipset Snapdragon 8 Gen 2 však má prísť vo verzii s vysokou frekvenciou, ktorá by sa mala pohybovať medzi 3.4 – 3.5GHz. Tento čipset, ktorý by mal nakoniec prísť v modeloch ako Xiaomi 13 a jeho Pro verzie, by teda mal prekonať aj konkurenčný A16 Bionic od spoločnosti Apple.

Xiaomi 13 Pro leak
Zdroj: Xiaomiui

Špekuluje sa tiež o prítomnosti kamery od Leicy, ktorá by sa prvýkrát mohla objaviť v Xiaomi smartfónoch aj v Európe. Čínsky gigant nám totiž potvrdil, že aj keď séria Xiaomi 12S s takouto kamerou do Európy nepríde, v nasledujúcich radoch by sme sa tejto kamery u nás mali dočkať. Akú taktiku pre upútanie zákazníkov však Xiaomi zvolí u série Xiaomi 13 zatiaľ nevieme. Predstavenie týchto smartfónov by však mohlo prebehnúť už na prelome novembra a decembra.

Videli ste spomínanú snímku na internete aj vy? A nechali ste sa ňou zmiasť? Podeľte sa s nami v komentároch!

Mohlo by vás tiež zaujímať