Redmi Note 10
Zdroj: YouTube (GSMArena Official)

Na internete sa objavil nový model z radu Redmi Note 11: Takýto smartfón sme však nečakali!

Redmi Note 11R bude novým modelom medzi smartfónmi zo série Redmi Note 11. O novinke sa však tak úplne rozprávať nemôžeme.

Čínska spoločnosť Xiaomi tento rok priniesla bohatú nádielku zariadení zo strednej cenovej kategórie a výbavy. Nové modely sa objavovali najmä pod značkou Redmi a Poco, pričom modelový rad Redmi Note 11 sa tento rok naozaj výrazne rozrástol. Jeden by si už povedal, že je komplikované sa v týchto zariadeniach a označeniach vyznať. Napriek tomu nám koncom roka čínsky gigant predstavuje nový smartfón, ktorý bude rovnako spadať do aktuálneho modelového radu Redmi Note. Nejde teda o zástupcu blízkej série nakoľko vieme, že už sa pripravuje aj séria Redmi Note 12. A čo všetko o tejto novinke vieme teraz budeme zdieľať s vami. Všetky informácie nám priniesla komunita Xiaomiui.

Na ceste je nový Redmi Note 11R

Keď sa pozrieme na označenie nových smartfónov z radu Redmi Note, môžeme byť mierne zmätení. Máme tu Redmi Note 11, Redmi Note 11S, Redmi Note 11E a mnoho ďalších zariadení, ktoré sa medzi sebou názvami líšia len minimálne. Napriek tomu sa však Xiaomi rozhodlo predstaviť ďalší model, ktorý ponesie označenie Redmi Note 11R. Toto zariadenie sa objavilo u jedného z čínskych mobilných operátorov a odhalil tak aj svoju výbavu. Výbavou nám však môže byť veľmi povedomý, ak sa teda ešte orientujete v špecifikáciách smartfónov od spoločnosti Redmi a Poco.

redmi note 11
Zdroj: Youtube (Geekbuying)

V zariadení nájdeme čipset MediaTek Dimensity 700, pričom sa do predaja dostane v pamäťových konfiguráciách ako 4/128GB, 6/128GB a 8/128GB. Kódové označenie nového modelu z radu Redmi Note je 22095RA98C čo nám potvrdzuje aj to, že pôjde o čínsky model. Do Európy by sa teda nemal nakoniec dostať, čo nám však vôbec nebude prekážať. Jeho globálnu verziu totiž na trhu už máme. A o ktorý model konkrétne ide si prezradíme nižšie.

Pôjde o staronový model

Ako sme už spomenuli, Redmi Note 11R nebude úplnou novinkou na trhu. Jeho kódové označenie v databáze je „light. Toto označenie však aktuálne signifikuje už štyri zariadenia ako od Redmi, tak aj od Poco. Modelový rad Redmi Note 11 sa tak dočká nového člena, ktorý však nebude unikátnym zariadením. A ak vás zaujíma, ktoré modely už disponujú týmto označením, ide konkrétne o Redmi Note 11E, Redmi 10 5G, Redmi 11 Prime+ 5G a Poco M4 5G. Dizajn by mala staronová novinka prevziať práve od Poco M4 5G.

Poco M4 5G displej
Zdroj: YouTube (Frankie Tech)

Čo sa týka špecifikácií, okrem čipsetu MediaTek Dimensity 700 Redmi Note 11R získa aj 90Hz IPS LCD displej, 13mpx hlavný snímač kamery spolu s 2mpx hĺbkovým snímačom a o selfie snímky sa postará 5mpx senzor. Výdrž nám zaručí 5000mAh batéria spolu s 18W nabíjaním. Zabudnúť nesmieme ani na to, že pôjde o dualSIM smartfón s podporou rozšírenia interného úložiska o SD kartu.

Myslíte si, že má tento model medzi silnou konkurenciou ešte miesto? Alebo sa malo Xiaomi sústrediť radšej na iné novinky? Podeľte sa s nami v komentároch!

Mohlo by vás tiež zaujímať