Redmi K40
Zdroj: notebookcheck.net, Redmi K40 so snímačom na tele

Nadchádzajúca vlajková loď od Redmi získa plastové telo: plánuje tak Xiaomi ušetriť na materiáli?

Redmi do svojej vlajkovej série nenasadí kvalitnejšie sklo a vsadí na plast. Takto bude vyzerať vlajková loď od dcérskej spoločnosti Xiaomi.

Už len niekoľko hodín nás delí od predstavenia vlajkových lodí od dcérskej spoločnosti Xiaomi – Redmi. Pôjde o modely z radu Redmi K50, ktoré majú prísť v troch verziách, základný Redmi K50 príde s čipsetom Snadpragon 870, Pro verzia s MediaTekom Dimensity 8100 a príde aj verzia s prívlastkom Pro+ a čipsetom MediaTek Dimensity 9000. Práve zlatá stredná cesta sa však objavila u čínskeho predajcu spolu s reálnymi snímkami, no pozornému oku určite neušiel jeden fakt. Redmi K50 Pro prichádza v plastovom tele, ktoré je o niečo lacnejšie, ako keby Xiaomi využilo sklenenú konštrukciu. Na mieste je teda otázka, či je takáto konštrukcia pre takýto drahší model naozaj vhodná. Snímky modelu nám priniesla komunita Xiaomiui.

Plastový dizajn pre prémiovú sériu od Redmi

Plastové telo so sebou prináša výhody, no tiež aj nejaké nevýhody. Medzi výhody môžeme zaradiť napríklad odolnosť materiálu, ktorý je menej náchylný na mechanické poškodenie, pády a škrabance. Na druhú stranu však plast pôsobí menej prémiovo a pri pohľade na plastový smartfón sa nám môže zdať, že vôbec nejde o vlajkovú loď. A práve preto sa pýtame, prečo sa Redmi rozhodlo zvoliť práve túto alternatívu k drahšiemu, no oveľa lepšie pôsobiacemu sklu, ktoré by si táto daná cenová úroveň vyžiadala.

Už niekoľko rokov taktiež voláme po tom, aby nám Redmi prinieslo smartfón s podporou bezdrôtového nabíjania. Vzhľadom ku konštrukcii smartfónu sa však zdá, že spoločnosť ušetrí tiež v tomto ohľade a ani tento rok bezdrôtové nabíjanie vo vlajkovej línii spoločnosti neuvidíme. Redmi K50 Pro tak bude modelom, ktorý síce príde so špičkovou výbavou v oblasti výkonu či možno fotografie. Plast však nedokáže navyše ani dobre odvádzať teplo, preto nám zrejme bude tento vyšší výkon možno až na príťaž.

Redmi K50 leak
Zdroj: Xiaomiui

Bude teda cena modelu nižšia?

Redmi ako dcérska spoločnosť Xiaomi je známa tým, že so sebou prináša čo najvyššiu výbavu za nižšiu cenu. Bohužiaľ sa však niekde tieto kompromisy musia objaviť a zdá sa, že si to tento rok odskáče konštrukcia smartfónu. Napriek tomu zatiaľ však nevieme, aká bude finálna cena smartfónov. Vzhľadom k použitým procesorom od spoločnosti MediaTek a plastovej konštrukcii však môžeme rátať s tým, že budú tieto modely s cenou veľmi nízko v porovnaní s konkurenciou.

Na záver by sme radi spomenuli, že ide zatiaľ len o model Redmi K50 Pro a netušíme, ako na tom bude s konštrukciou vrcholný Redmi K50 Pro+. Ten bude špičkou celej série ak nerátame herný Redmi K50 Gaming Edition. Najlepšie vybavený model má získať čipset MediaTek Dimensity 9000 a kto vie, možno nevsadí na plastové telo. Všetko sa však dozvieme už čoskoro, pretože predstavenie nových vlajkových lodí je naplánované už na zajtra, 17.3.2022 o 12:00.

Plánujete kúpu niektorého z modelov z tejto série? A čo poviete na plastové telo, je v tejto cenovej úrovni vhodné? Podeľte sa s nami v komentároch!

Mohlo by vás tiež zaujímať