Notifikačná lišta MIUI
Zdroj: YouTube.com (Digital Sphere)

Nadstavba MIUI získava ocenenie za dizajn i funkcie! Pozrite sa v ktorej oblasti

MIUI od Xiaomi patrí medzi najlepšie nadstavby založené na operačnom systéme Android. Svedčí o tom i niekoľko ocenení, ktoré MIUI obdržalo.

Nadstavba MIUI je obľúbená medzi majiteľmi nielen Xiaomi smartfónov, ale i rôznej elektroniky v ekosystéme Xiaomi. Mnohí z vás vedia, že práve nadstavba bola prvým produktom spoločnosti a systém bol predstavený skôr, ako ktorýkoľvek smartfón od spoločnosti.

Ďalším faktom o nadstavbe je i jej prítomnosť v konkurenčných smartfónoch. Xiaomi svoju nadstavbu vydávalo i pre ostatné smartfóny, až neskôr sa však rozhodlo si ju nechať len pre seba. I dnes však môžeme nájsť systém u konkurenčných zariadení najmä vďaka šikovným nadšencom. Pozrite sa na výsledky ocenenia iF Design 2021 sprostredkované portálom Xiaomiadictos.com, ktoré len potvrdzujú, že nadstavba je na výslní právom!

5 ocenení

Ak vám názov ocenenia nič nehovorí, tak iF Design Forum je nemecká organizácia, ktorá každý rok oceňujúca nielen dizajn, ale aj funkčnosť a využitie istých produktov. Xiaomi ide s nadstavbou MIUI ostatným spoločnostiam príkladom a tento rok si vyslúžila až 5 ocenení v rôznych kategóriách. Všetky ocenenia sa týkajú užívateľského rozhrania a taktiež niektorých funkcií, akými je napríklad Mi Haptic alebo nové zvuky orientované na prírodu.

MIUI pre TV

Ako sme spomínali, nadstavbou MIUI sa nepýšia len smartfóny, ale i niektoré produkty chytrej domácnosti. Medzi ocenenú úpravu nadstavby patrí i MIUI for TV, teda nadstavba špeciálne upravená pre smart televízie od Xiaomi. Konkrétne sa spomína Office Mode a Smart Home funkcia určená pre túto nadstavbu.

Nadstavba MIUI od Xiaomi patrí medzi najlepšie nadstavby založené na operačnom systéme Android od Google a svedčia o tom i tieto ocenenia. Tie zaručili Xiaomi miesto medzi najoceňovanejšími spoločnosťami a sme si istí, že spoločnosť mieri ešte ďalej. Na svojej nadstavbe neustále pracuje a prináša nové funkcie, čím sa zaraďuje medzi elitu v softvérovom priemysle.

Nadstavba je teda podľa expertov jednou z najlepších, pýtame sa však vás, ako túto nadstavbu vnímate. Ste fanúšikmi MIUI alebo radšej siahnete po custom ROM? Dajte nám vedieť v komentároch spolu s tipmi, na tie najlepšie nadstavby pre Android!

Mohlo by vás tiež zaujímať