Google Kamera v Xiaomi smartfone_navod
Zdroj: Xiaomiportal.sk

Najnovší port Google Kamery (8.1) prináša funkciu Storage Save. Funguje aj na Xiaomi smartfónoch

Nainštalovanie aplikácie vám nepotrvá dlho. Urobíte tak v priebehu pár minút a zvládne to aj menej zručný používateľ

Telefónom Google treba uznať, že majú skvelo doladený software vrátane vstavanej aplikácie Google Kamera. Tá je preferovaná mnohými používateľmi, nie je však natívne dostupnou pre mnoho modelov smartfónov. Našťastie existuje viacero portov, prostredníctvom ktorých si ju je možné manuálne nahrať do smartfónu. Na jeden z najnovších portov upozorňuje portál xda-developers.com.

Nainštalujte si Google Kamera vo verzii 8.1 do svojho Xiaomi smartfónu

Portál najnovšie poukazuje na port aplikácie od používateľa Urnyx05, ktorý funguje viac menej na všetkých zariadeniach. Chybové hlášky hlásia používatelia niektorých smartfónov spoločnosti Samsung, či OnePlus. Rovnako niekoľko používateľov telefónov s procesorom Snapdragon 845 hlásilo chybu.

My sme jeho port vyskúšali na smartfóne Poco F2 Pro, kde nám funguje ako má. Samotný proces inštalácie je vskutku jednoduchý a zvládne ho aj menej skúsený používateľov. Ako prvé je potrebné stiahnuť inštalačný balíček aplikácie, ktorý nájdete na tomto odkaze. Odkaz vás presmeruje vlákno fóra, kde nájdete odkaz na stiahnutie. V prípade, ak ste ešte neinštalovali aplikácie z iných zdrojov ako je Google Play, tak vás smartfón vyzve k udeleniu tohto oprávnenia.

Následne, po stiahnutí a spustení inštalácie balíčka, dôjde k nahraniu aplikácie do vášho zariadenia. Ešte však nejasajte. Aplikácia nebude obsahovať najnovšie funkcie dostupné v najnovšej verzii aplikácie Google Kamera. Stiahnite si teraz tento inštalačný súbor. Následne ho otvorte a nainštalujte. Ide o inštalačný súbor aktualizácie aplikácie.

 

Hotovo, teraz máte vo svojom zariadení nainštalovanú najnovšiu verziu aplikácie Google Kamera, ktorá obsahuje viacero nových funkcií vrátane rozhrania, či funkcie Storage Saver.

Mohlo by vás tiež zaujímať