Xiaomi Phones
Zdroj: Xiaomi

Najpredávanejšie smartfóny roku 2020: Ako dopadlo Xiaomi?

Spoločnosť Omdia zverejnila rebríček najpredávanejších smartfónov mimo ich domácu pôdu. Pozrite sa, ktorý model zožal celosvetový úspech!

Xiaomi sa v uplynulom roku náramne darilo, o čom svedčia i predajné čísla a nadpriemerné zisky. Najnovšie spoločnosť Omdia, ktorá vykonáva globálne prieskumy v oblasti technológií, zverejnila rebríček najpredávanejších smartfónov doručených do predajní. Ide teda o zariadenia ktoré boli doručené na predajné pulty obchodov. Rovnako ako v roku 2019, rebríček ovládli 3 spoločnosti – Apple, Samsung a Xiaomi. Informáciu sprostredkoval portál Gizmochina.com.

Top 10 smartfónov

V prvej desiatke sa umiestnil jeden model od spoločnosti Xiaomi. Ide o Redmi Note 9 Pro, ktorý je veľmi populárnym i v našich končinách. S cenou okolo 200€ ponúka 64mpx quad-kameru, 30W nabíjanie či NFC pre bezkontaktné platby mobilom. Práve vďaka svojej cenovke zožal veľký úspech a nečudujeme sa, že práve tento smartfón sa umiestnil medzi modelmi ako iPhone 12 či kompaktným smartfónom Galaxy A51 od spoločnosti Samsung. Pozrite sa, aké modely mu konkurovali:

  1. iPhone 11
  2. iPhone SE (2020)
  3. iPhone 12
  4. Samsung Galaxy A51
  5. Samsung Galaxy A21s
  6. Samsung Galaxy A01
  7. iPhone 12 Pro Max
  8. Samsung Galaxy A11
  9. Redmi Note 9 Pro
  10. iPhone 12 mini

Redmi Note 9 Pro kráľom i v zahraničí

Model Redmi Note 9 Pro bol vydaný v máji minulého roku. Mnohé modely v rebríčku mali náskok vďaka skoršiemu dátumu vydania či globálnej distribúcii. Zatiaľ čo taký Samsung distribuuje svoje smartfóny i v rámci Ameriky, smartfóny z radov Xiaomi by ste tam hľadali veľmi ťažko. Je teda pozoruhodné, že výrobca ako Xiaomi sa dokázal prebojovať do prvej desiatky práve s vydareným modelom zo strednej triedy. Už čoskoro očakávame debut i nástupcu populárneho modelu v podobe Redmi Note 10, tak uvidíme, či sa aj jemu bude dariť rovnako dobre.

Len pre porovnanie, modelov Redmi Note 9 Pro bolo predaných 15 miliónov kusov zatiaľ čo modelu Galaxy A11 na priečke pred ním 15.3 miliónov. Xiaomi sa teda doťahuje i medzi predajné stálice a je veľmi potešujúce, že má taký dosah i mimo svoj domáci trh. A čo vy, prispeli ste do štatistík? Či ste zvolili iný model? Dajte nám vedieť v komentároch!

Mohlo by vás tiež zaujímať