Xiaomi Samsung Huawei Apple
Zdroj: Vosveteit

Najväčším čínskym hráčom na globálnom trhu za február 2021 bolo Xiaomi

Xiaomi aj naďalej posilňuje svoju pozíciu na globálnom trhu.

Hoci sme sa len dva dni dozadu prehupli z marca do apríla, tak najnovšie dáta o predajoch smartfónov sú z februára. Spoločnosť Counterpoint Reasearch publikovala report, z ktorého vyplýva, že Xiaomi dosiahlo 13% podiel na svetovom trhu. To robí zo spoločnosti najväčšieho čínskeho dodávateľa smartfónov.

Podľa očakávania globálnymi lídrami sú aj naďalej spoločnosti Samsung (20%) a Apple (17%). Čo sa týka spoločnosti Huawei, tak tá sa aj naďalej trápi. Dôvodom sú pretrvávajúce sankcie zo strany amerických úradov. Podľa dát spoločnosti, čínsky technologický gigant, ktorý svojho času atakoval Samsung, dodal na globálny trh len 4% zariadení. Pokiaľ ide o ďalších výrobcov, OPPO sa umiestnilo na štvrtom mieste s podielom na globálnom trhu 12%. Vivo na piatom mieste s podielom na trhu 10%. Globálny podiel spoločnosti Honor na trhu bol 2%. Na tému upozorňuje portál gizmochina.

S podobnými dátami okrem iného pár dní dozadu prišla aj spoločnosť Strategy Analytics. Tá odhadla, že Samsung pokryl 23,1% trhu, zatiaľ čo Apple 22,2% a Xiaomi 11,5%. Huawei sa medzi 5. najväčších výrobcov nedostal.

Očakáva sa, že Xiaomi sa stane 3. najväčším výrobcom smartfónov

V každom prípade treba povedať, že Xiaomi sa podarilo uchopiť svoju šancu a využiť situáciu na trhu. Spoločnosti sa podarilo totiž v priebehu minulého roka vo veľkej miere expandovať na globálnych trhoch, z ktorých Huawei postupne ustupuje. Spoločnosť totiž spolu s agresívnou cenovou politikou v kombinácii s lákavou výbavou, čoraz viac bola prítomna aj mimo online kanálov.

Očakáva sa, že Xiaomi sa v tomto roku stane 3. najväčším výrobcom smartfónov na svete.

Mohlo by vás tiež zaujímať