Redmi Note 11
Zdroj: Zdroj: YouTube (Vy Vo Xuan)

Nakoniec sa dostane i do Európy: Špičkovo vybavený Redmi Note 11 Pro+ 5G prešiel globálnou certifikáciou

Redmi Note 11 Pro+ 5G mieri do Európy a očakávať ho môžeme v blízkej dobe. Predstavenie by malo prebehnúť v nasledujúcich týždňoch.

V posledných dňoch sa ku nám dostáva čoraz viac informácií o nových smartfónoch, ktoré prídu i do Európy. Jedným z nich bude napríklad i čínsky Redmi Note 11 Pro+ 5G, ktorý sa na čínskom trhu nachádza už nejaký ten mesiac. V skutočnosti bol predstavený ešte v októbri minulého roka spolu s celou sériou smartfónov z radu Redmi Note 11. Tá je však odlišná od tej globálnej a na našom trhu môžeme vidieť úplne iné modely. Postupne sa však dostávajú ku nám i tie čínske. Príkladom je i Poco M4 Pro 5G, ktorý je v skutočnosti vlastne len prezlečeným základným Redmi Note 11 z Číny. A teraz ku nám mieri ďalší model. O certifikácii takéhoto smartfónu nás informovala komunita Xiaomiui a my už sa nevieme dočkať, kedy ho u nás uvidíme.

Redmi Note 11 Pro+ 5G prichádza do predaja v Indii, neskôr bude i u nás

Ešte predtým, ako smartfón s označením Redmi Note 11 Pro+ 5G uvítame na našom trhu, mali by sme ho vidieť v Indii. Tam sa však bude predávať i pod iným názvom a nájdeme ho na trhu ako Xiaomi 11i HyperCharge. Do predaja sa však zatiaľ nedostal, no teraz tomu bude inak. Pre Indiu ide o značný posun, no najnovšie nás oblieta i informácia o tom, že sa nový smartfón dostane i na náš trh. V Indii príde smartfón do predaja už v priebehu marca. Naše predstavenie by však rovnako mohlo prísť budúci mesiac, nakoľko nový Redmi Note 11 Pro+ 5G len nedávno prešiel Google Play Developer Console.

Podľa posledných informácií sa tak najlepšie vybavený model z čínskej série Redmi Note 11 dostane do všetkých krajín, kde Xiaomi aktívne pôsobí. Prísť by mal však už so systémom Android 12 a nadstavbou MIUI 13. Tu nastáva rozdiel v porovnaní s čínskou verziou smartfónu a úprimne nás teší, že nám spoločnosť neprinesie len starý model bez akejkoľvek úpravy. Táto zmena verzie operačného systému by však mala byť jediným rozdielom, aký medzi čínskou a globálnou verziou nastane. Rovnako ešte teraz nevieme, či nastane zmena v označovaní smartfónu len v Indii alebo i u nás.

Čipset od spoločnosti MediaTek pre nižšiu cenu 5G smartfónu

Ako sme už spomínali, zmeny vo výbave zariadenia by nemali nastať. Základom smartfónu má byť čipset MediaTek Dimensity 920, ktorý prináša slušný výkon no i možnosť použitia prémiových súčastí výbavy. Jeho prednosťou je napríklad 6.67″ Super AMOLED displej s podporou 120Hz obnovovacej frekvencie a ochranou Corning Gorilla Glass 5. Za spomenutie stojí i kamera zložená z troch snímačov, pričom hlavný snímač kamery má 108mpx. Dopĺňa ho 8mpx ultraširoký snímač a 2mpx telefoto makro snímač.

Za zmienku stoja i duálne reproduktory, 4500mAh batéria či dokonca 120W nabíjanie. Takéto nabíjanie vôbec nie je bežné v nižšej cenovej relácii, no Xiaomi to celé posúva ďalej a využiť ho môžeme i u smartfónu v cenovej relácii okolo 300€. Cena sa však v prípade globálnej distribúcie smartfónu v Európe môže navýšiť. Očakávame, že sa bližšie detaily o zariadení dozvieme už v blízkej dobe.

Pozdáva sa vám takýto smartfón pod krídlami Redmi na našom trhu? A akú cenu by ste zaň boli ochotný zaplatiť? Podeľte sa s nami v komentároch!

Mohlo by vás tiež zaujímať