Android 12 Xiaomi smartfony
Zdroj: Xmobile

Nasadzovanie Androidu 12 do Xiaomi smartfónov je sprevádzané problémami. Toto sú tie najčastejšie

Android 12 bol oficiálne uvoľnení relatívne nedávno a spoločnosti ako Xiaomi, Samsung, OnePlus a ďalšie, začali s postupným nasadzovaním novej verzie OS do svojich zariadení. Samozrejme, aktuálne ide najmä o BETA zostavenia OS, ktoré plynúcim časom sú dostupné pre čoraz väčšie množstvo smartfónov. Očakáva sa, že k „ostrému“ nasadzovaniu dôjde pre prvé zariadenia už ku koncu tohto roka.

Najnovšie portál ITHome upozorňuje na to, že viacero modelov smartfónov eviduje problémy so svojimi zariadeniami, ktoré aktualizovali na Android 12. Ide o chyby, ktoré trápia najmä majiteľov čínskych ROM verzií zariadení, je však pravdepodobné, že ich „zdedíme“ aj my v globálnej, či európskej verzii.

Toto sú hlavné problémy, ktoré trápia Android 12 používateľov

Mnoho majiteľov potom, ako si aktualizovala svoje zariadenie na Android 12, tak sa trápia napríklad s tlmením obrazovky, či častými a hlavne náhodnými reštartami zariadenia. To však nie sú všetky bugy a chyby, ktoré trápia používateľov. Ide napríklad aj o ďalšie nedostatky, ktorými sú:

  • Problémy s fungovaním mikrofónu, najmä v Xiaomi Mi 10 a Mi 10 Pro
  • Chybové hlásenia alebo požiadavky na povolenia pri prístupe do obchodu s aplikáciami
  • Zlyhanie tmavého režimu v obchode s aplikáciami
  • Občasné zlyhania v systémových miniaplikáciách spôsobujú, že zmiznú
  • Problémy s niektorými aplikáciami ako QQ, WeChat alebo Alipay

Ako môžete čítať vyššie, tak tých chýb nie je málo a sú zároveň i celkom závažné. Pevne však veríme, že Xiaomi bude plynúcim časom tieto nedostatky odstraňovať a že o finále budú distribuované verzie OS, ktoré budú fungovať korektne a to bez ohľadu na región.

Mohlo by vás tiež zaujímať