Zdroj: Xiaomiportal.sk

Nastavte si funkcie pri poklepaní na zadnú stranu vášho Xiaomi smartfónu: Ušetríte tým množstvo času!

Využite svoj Xiaomi smartfón efektívne a aktivujte si funkciu, ktorá vám uľahčí jeho používanie. Vyvolajte tak poklepaním rôzne funkcie.

Smartfóny od čínskej spoločnosti Xiaomi nám ponúkajú veľa možností, ako upraviť nastavenia a funkcie. Upraviť si môžeme ako vzhľad používateľského rozhrania, zmeniť si viaceré nastavenia podľa vlastnej preferencie a rovnako aj využiť viaceré skratky, ktoré sú v systéme k dispozícii. Za touto flexibilitou nastavení a úprav stojí nadstavba MIUI, ktorá je prvotným a zároveň hlavným produktom čínskeho giganta. Dnes sa však pozrieme na jednu veľmi užitočnú, no zároveň menej známu funkciu nadstavby MIUI, ktorú môžeme využiť aj v našom smartfóne. A ak vás zaujíma, akým spôsobom si môžete aktivovať skratku pri poklepaní na zadnej strane, môžete sa na to pozrieť spolu s nami.

K čomu všetkému môžete túto funkciu využiť?

Možno ste aj vy niekedy videli niekoho poklepať po zadnej strane smartfónu, pričom sa mu podarilo napríklad vytvoriť snímku obrazovky. Aj k tomuto môžu slúžiť gestá, ktoré naše zariadenie eviduje a vykonáva na ich podnet rôzne funkcie. Aj Xiaomi môžu vďaka nadstavbe MIUI využiť funkciu, ktorá po poklepaní na zadnej strane zariadenia vyvolá napríklad snímku obrazovky alebo iné funkcie. K dispozícii pritom máme dva druhy poklepania. Využiť tak môžeme až dve gestá pre dve rôzne úlohy.

Redmi Note 10 Pro_smartfon
Zdroj: YouTube (Renzo Claros – Tech & Cameras)

Jednou z možností je využiť dve poklepania na zadnej strane. Rovnako nám však náš Xiaomi smartfón ponúkne poklepať po zadnej strane trikrát a vyvolať tak úplne inú reakciu. K dispozícii tak máme možnosť vyvolať snímku obrazovky, centrum ovládania, notifikačnú roletku, spustiť Google Asistenta, spustiť fotoaparát, kalkulačku, aktivovať tichý režim alebo získať problémové logy. Možností je viac než dosť, takže možno tieto gestá prídu atraktívne aj vám. Poďme sa ale teraz pozrieť, ako túto funkciu aktivovať.

Takto vo svojom Xiaomi aktivujete funkciu pri poklepaní na zadnej strane

Poklepanie na zadnej strane je naozaj to najjednoduchšie gesto, aké môžeme svojmu zariadeniu zadať. Ak vás teda zaujíma, ako sa po toto gesto dostať a aktivovať ho, pozrite sa s nami na návod. Funkcia je totiž pomerne dobre skrytá v nastaveniach nášho zariadenia. Rovnako však dávame do pozornosti, že nie všetky modely od Xiaomi a ich dcérskych spoločností touto funkciou disponujú. Môže sa teda stať, že túto funkciu vo svojom zariadení nenájdete. Nižšie sa s nami ale môžete pozrieť na podrobný návod.

  • V nastaveniach vášho smartfónu klepnite na možnosť Ďalšie nastavenia
  • Vyberte možnosť Odkaz na gestá
  • Zvoľte si možnosť Ťuknutie späť
  • Vyberte si, k čomu chcete aby poklepanie na zadnej strane slúžilo

Poznali ste túto funkciu vo vašom Xiaomi smartfóne aj predtým? A disponuje ňou vôbec vaše zariadenie? Podeľte sa s nami v komentároch!

Mohlo by vás tiež zaujímať