Centrum zvuku prešlo ďalšou úpravou dizajnu.
Zdroj: XMOBILE.sk

Nastavte si vylepšené centrum zvuku z MIUI 12.5

Nainštalujte si nové centrum zvuku z MIUI 12.5. Prináša efektívnejšie ovládanie zvuku a nastavení rôznych režimov, ako Ticho a Nerušiť.

MIUI 12.5 prinieslo viacero skvelých zmien. Medzi nimi je aj zmenený ovládací panel pre kontrolu zvuku. Túto vizuálnu zmenu vídavame na screenshotoch z rôznych beta verzií. Avšak niektorí z vás už majú nainštalovanú predchádzajúcu verziu tohto panelu, o ktorej sme písali v článku Nastavte si nové ovládanie hlasitosti z MIUI 12.5 na hocijaké zariadenie Xiaomi. Vývojári MIUI vylepšujú po druhýkrát aj túto aplikáciu vo vašom telefóne.

Po predchádzajúcej aktualizácii, ktorá úplne zmenila dizajn centra zvuku, spoločnosť Xiaomi opäť aktualizovala ovládací panel hlasitosti v nadstavbe Androidu MIUI 12.5. Tentokrát to robí s menej výraznou úpravou vzhľadu. Ide predovšetkým o zlepšenie ovládania funkcií, ktoré sa dotýkajú nastavení zvuku, tichého režimu alebo režimu Nerušiť vo vašom zariadení.

Efektívnejšie centrum zvuku

Konkrétne táto aktualizácia prichádza cez beta verziu MIUI V12.5 21.4.9. Aj keď v predchádzajúcej aktualizácii bola pridaná možnosť aktivácie režimu Nerušiť, teraz ju môžeme aktivovať jednoduchšie a ľahšie. Okrem toho môžeme nielen stíšiť smartphone, ale aj naprogramovať čas, ktorý v tomto stave vytrvá.

Centrum zvuku prešlo ďalšou úpravou dizajnu.
Centrum zvuku prešlo ďalšou úpravou dizajnu. Zdroj: XIAOMIUI

Táto novinka je zatiaľ nasadená len vo vývojárskej verzii nadstavby operačného systému. Avšak prostredníctvom kanála XIAOMIUI na Telegrame si ju môže stiahnuť každý. My sme vám samostatnú aplikáciu nahrali aj na naše úložisko, aby ste sa ku nej vedeli čo najrýchlejšie a najjednoduchšie dostať.

Ak si chcete nainštalovať aktualizáciu, stačí si stiahnuť tento súbor. Po jeho  nainštalovaní sa vám zmení ovládací panel zvuku a to bez nutnosti reštartovať zariadenie. Týmto jednoduchým spôsobom si do telefónu dostanete jednu z mnoha noviniek, ktoré prídu do našich zariadení so širšou dostupnosťou nadstavby operačného systému Android MIUI 12.5.

Aktualizáciu sme osobne otestovali a funguje dobre, až na to, že preklad do slovenčiny je dlhý ako dĺžka tlačidiel. V angličtine vyzerá update zvukového centra krajšie.

Je aj cesta späť

Ak ste si update nainštalovali a chcete sa vrátiť k predchádzajúcemu rozloženiu zvykového centra, nie je v tom žiadny problém. Prejdite do ponuky Nastavenia> Aplikácie> Správa aplikácií a pokračujte v odinštalovaní aktualizácií týkajúcich sa SystemUI-Controls. Takto budeme mať opäť klasický panel hlasitosti.

 

 

Mohlo by vás tiež zaujímať