Split screen je jednou z funkcií MIUI.
Zdroj: XMOBILE.sk

Naučíme vás, ako rozdeliť obrazovku a využívať viac aplikácií súčasne

Rozdeliť obrazovku je jednoduché. Táto funkcionalita MIUI vám vie pomôcť vo veľa situáciach. Osvojte si ju, aby ste ju vedeli využiť.

Mobilné telefóny už dávno nie sú len zariadenia na telefonovanie a posielanie SMS správ. V našich životoch zaujali oveľa väčšie miesto. Aj keď možno máte pocit, že sa za poslednú dekádu telefóny veľmi nezmenili, tak sa mýlite. Developeri smartfónov reagujú neustále na vývoj technológií a umožňujú nám ich obsluhovať priamo prostredníctvom mobilných zariadení. Dnes si povieme, ako rozdeliť obrazovku. 

Nadstavba Androidu MIUI prináša širokú škálu funkcií, ktoré nám uľahčujú naše denno denné bytie. Práca s viacerými aplikáciami súčasne, je jednou z nich. A v tejto chvíli nemáme na mysli klasické prepínanie sa medzi aplikáciami, ale skutočné obsluhovanie dvoch aplikácii na rozdelenej obrazovke.

Vďaka funkcii rozdelenej obrazovky môžeme na displeji nášho Xiaomi zobrazovať dve aplikácie súčasne, čo nám uľahčí mnoho úloh, ako napríklad písanie poznámok z videa alebo dokonca čítanie návodu z portálu XMOBILE.sk a zároveň aplikáciu krokov priamo v telefóne.

V tejto chvíli nám nenapadnú všetky situácie, kedy túto funkcionalitu využiť. Avšak odporúčame vám, aby ste si ju osvojili. Určite vám príde mnohokrát vhod.

Ako rozdeliť obrazovku vášho Xiaomi 

Rozdelenie obrazovky zariadenia Xiaomi je mimoriadne ľahké. Ak to chcete urobiť, jednoducho otvorte multitasking – obrazovku s posledne použitými aplikáciami. Urobíte tak buď posunutím prsta z dolnej časti obrazovky (ak máte nastavené ovládanie gestami) alebo cez virtuálne tlačidlá. Potom musíte kliknúť na Rozdeliť obrazovku v hornej časti displeja a zvoliť aplikácie, ktoré sa majú zobraziť.

Rozdeliť obrazovku na dve, je naozaj jednoduché.
Rozdeliť obrazovku na dve, je naozaj jednoduché. Zdroj: XMOBILE.sk

Ďalším spôsobom, ako rozdeliť obrazovku v MIUI, je spustiť multitasking, stlačiť a podržať jednu z aplikácií, ktorú chcete zobraziť, a potom kliknúť na ikonu rozdelenej obrazovky. Potom sa zobrazí výzva na výber druhej aplikácie, ktorú chceme zobraziť.

Ak potrebujete vidieť viac z nejakej aplikácie, stačí posunúť stredovú lištu hore alebo dole. Takýmto spôsobom dokážete aj vyjsť von z duálneho zobrazenia – posuniete lištu úplne dolu alebo úplne hore a tým danú aplikáciu dáte na pozadie.

Veríme, že sa vám naše návody páčia. Ak vás zaujímajú ďalšie tipy a odporúčania, neváhajte navštíviť sekciu Návody na XMOBILE.sk.

Mohlo by vás tiež zaujímať