Redmi Note 8T_MIUI 12 aktualizacia
Zdroj: xiaomiportal.sk (koláž)

Návody: TOP vychytávky MIUI 12 vo vašich zariadeniach

Prišiel čas sa pozrieť na najzaujímavejšie vychytávky, ktoré nadstavba operačného systému Android MIUI12 prináša.

S tým, ako sa postupne dostáva nadstavba MIUI 12 na takmer všetky ohlásené zariadenia, je čas, aby sme sa pozreli na najzaujímavejšie vychytávky, ktoré nadstavba operačného systému prináša. Inšpirujte sa Youtuberom Tech Spurt, ktorý ich prednedávnom zhrnul v krátkom, ale výstižnom videu.

Medzi nimi nájdeme napríklad apps draw funkciu launcheru, ktorá sa postupne vytráca zo všetkých zariadení, ktoré sa snažia imitovať iOS . Dnes sa totiž všetky aplikácie nahodia priamo na obrazovku launcheru a musíte ich tam mať, aj keď ich nepoužívate A je jedno, či sa to týka vami nainštalovaných aplikácii alebo bloatware, ktorý prichádza s telefónmi.

Vo videu sa ďalej naučíte, ako používať swipe gestá, na miesto tradičných troch softvérových tlačidiel na spodku obrazovky. Vďaka tomu bude mať váš telefón čistejší look a vy si zjednodušíte ovládanie zariadenia. Možno budete potrebovať trochu času na zvyknutie si, ale vo finále to stojí za to.

Security app nie je dnes už len o bezpečnosti vášho zariadenia. Je to appka, v ktorej dokážete vyriešiť množstvo problémov, ako napríklad preplnenú pamäť zariadenia alebo skontrolovať, aké aplikácie vedia pristupovať k vašej polohe, mikrofónu alebo fotoaparátu, aj vo chvíľach, kedy ich nepoužívate.

Zaujímavosťou je určite aj práca s plávajúcimi oknami. Píšete si poznámky, ale stále potrebujete pozerať na video, ktoré ide na obrazovke, žiadny problém. Tech Spurt vám ukáže, ako efektívne pracovať s plávajúcimi oknami, aby ste naplno využili svoj telefón.

Tieto a ďalšie vychytávky MIUI 12 predstavuje známy Youtuber a názorne ich aj ukazuje. Keď nerozumiete po anglicky, nevadí. Predvedenie vychytávok a aj to, ako ich spustiť, je tak názorné, že mu porozumiete aj bez slov.

Mohlo by vás tiež zaujímať