Nechcete sa nechať prekvapiť počasím? tieto aplikácie vám ponúknu najlepšiu predpoveď
Zdroj: Google Play, PNGwing, Unsplash (Eugene Triguba), Úprava: Xmobile.sk

Nechcete sa nechať zaskočiť extrémnym počasím? Tieto appky monitorujú všetko, čo sa deje na oblohe

Majitelia Androidu môžu v Google Play Store nájsť tieto radary, ktoré okrem počasia predpovedajú aj búrky, či mnoho ďalších meteorologických javov.

Hoci sa na Slovensku až tak často nestretávame s extrémnymi vplyvmi počasia, aj u nás vie poriadne prekvapiť. Našťastie existuje niekoľko aplikácií, ktoré vám pomôžu ostať v prehľade, vďaka minútovým aktualizáciám počasia vo vašom okolí, informuje Android Police.

V internetovom obchode Google Play môžu majitelia Android smartfónov nájsť množstvo aplikácií s predpoveďou počasia, no tu si predstavíme niekoľko, ktoré ponúkajú monitorovanie všetkého, čo sa na oblohe deje.

The Weather Channel

Táto aplikácia je jednou z najpopulárnejších. Prichádza s detailnými predpoveďami, ktoré čerpá priamo od amerického Národného úradu pre oceán a atmosféru. Pýši sa nielen presnými dátami, ale aj celkom šikovným predikčným modelom, ktorý vám povie ako sa bude počasie bude ďalej vyvíjať. Monitoruje nielen zrážky, ale aj búrky, či hurikány. Ak však chcete odomknúť plný potenciál tejto aplikácie, budete musieť siahnuť po prémiovej verzii.

Zdarma však dostanete aj monitorovanie UV indexu, či pocitovej teploty. Potešia tiež hodinové predpovede počasia.

Weather by WeatherBug
Weather by WeatherBug
Developer: WeatherBug
Price: Free

WheatherBug

Táto aplikácia sa považuje za najlepšiu free appku na monitorovanie extrémneho počasia a to aj napriek jej temnej minulosti. Boli časy keď sa názov WeatherBug spájal s pomerne invazívnou aplikáciou na desktopy, ktorá už hraničila so škodlivým softvérom. Spoločnosť sa však otočila o 180 stupňov a teraz prináša naozaj detailné monitorovanie teploty, či tlaku vzduchu. Pracuje na základe mimoriadne komplexnej siete meteorologických staníc po celom svete.

The app was not found in the store. 🙁

Flowx

Nechcete sa nechať prekvapiť počasím? tieto aplikácie vám ponúknu najlepšiu predpoveď
Zdroj: Google Play

Ďalšou na zozname je aplikácia, ktorá funguje o trochu iným spôsobom. Flowx zbiera komplexné údaje z celého sveta a na základe toho sa snaží simulovať dianie na nasledujúci týždeň. Zdarma sú dostupné tri modely predpovedania, pričom prémiový užívatelia získajú prístup aj k štvrtému. S touto aplikáciou získate predstavu o tom, aké počasie bude počas celého týždňa.

Flowx: Weather Map Forecast
Flowx: Weather Map Forecast

MyRadar

Aplikácia MyRadar sa považuje za aplikáciu, ktorá ponúka najširšiu škálu monitorovaní. Hoci na prvý pohľad môže vyzerať trošku komplikovane, do rúk dostanete nielen pomerne presný radar, no aj mapu výpadkov elektriny, požiarov, kvality vzduchu, či dokonca aj satelitov na obežnej dráhe. Zároveň si môžete aplikáciu umiestniť na plochu ako widget, hoci v tomto prípade ide o mapu s viditeľne nižším rozlíšením.

MyRadar Weather Radar
MyRadar Weather Radar

Clime

Nechcete sa nechať prekvapiť počasím? tieto aplikácie vám ponúknu najlepšiu predpoveď
Zdroj: Google Play

Predchádzajúca aplikácia bola najkomplexnejšia, no Clime je appka, ktorú si môžete prispôsobiť tak, ako vám to vyhovuje. Mapa je prehľadná a poskytuje dostatok zrozumiteľných informácií o počasí bez toho, aby ste sa museli hrabať hodiny v nastaveniach. Jedinou nevýhodou je kvantum reklám, ktorými vás zaplaví a jej silené tlačenie na to, aby ste si zakúpili platenú verziu.

Clime: Weather Radar
Clime: Weather Radar

Ak sa však cez toto dokážete preniesť, dostanete jednoduchý, no pritom detailný nástroj na monitorovanie počasia.

Mohlo by vás tiež zaujímať