Xiaomi Rezim Nerusit
Zdroj: Xiaomiportal.sk

Neprehliadajte v Xiaomi telefónoch režim Nevyrušovať, ktorý ponúka pokročilé možnosti prispôsobenia zvukov

Niekedy úplne vypnúť zvuky nie je riešením. Najmä keď čakáte dôležitý hovor ale nechcete byť vyrušovaní zbytočnými správami a notifikáciami.

Niekedy úplne vypnúť zvuky nie je riešením. Najmä keď čakáte dôležitý hovor alebo chcete byť na príjme v prípade pohotovosti. No zároveň sa potrebujete sústrediť napríklad na prácu a nechcete byť vyrušovaný rôznymi správami, notifikáciami a podobne. Nadstavba Androidu MIUI má na tieto situácie elegantné  riešenie a dnes si o ňom povieme.

Režim Nevyrušovať najčastejšie používam počas noci. Sú to chvíle, kedy nechcem aby mi pípali notifikácie napríklad z hromadných chatov v Messengeri, pracovné e-maily kolegov z iného časového pásma, ale zároveň chcem byť k dispozícii ľuďom, ktorí by mi volali len v súrnych prípadoch.

Režim Nevyrušovať si môžete prispôsobiť podľa svojho gusta. Pozrite sa ako

Výhodou tohto režimu je, že si ho môžete plne prispôsobiť. Napríklad počas pracovnej doby si môžete jednoduchou zmenou režimu cez notifikačnú roletku vypnúť pípanie správ ale ponechať zvonenie hovorov. Počas večera môžete mať povolené hovory len od kontaktov, ktoré máte označených hviezdičkou (favourite) a/alebo od tých, ktorí vám zavolajú dvakrát v priebehu pätnástich minút.

Vďaka režimu Nerušiť si tak dokážete ľahko a efektívne zabezpečiť príjemnejšiu koexistenciu s mobilnými telefónmi. V dnešnej dobe, kedy do nášho sveta zasahujú neskutočne veľký počet externých vnemov a vyrušení, je čoraz dôležitejšie sa na chvíľu zbaviť tých zbytočných a dokázať sa lepšie sústrediť na prácu, ktorú vykonávame. Alebo sa nenechať prebúdzať notifikáciami, ktoré počkajú pokojne aj do rána.

Ak chcete aktivovať režim Nerušiť, dokážete tak spraviť ikonkou mesiaca v notifikačnej rolete. Ak na mesiaci podržíte chvíľu prst, tak sa vám otvoria nastavenia režimu Nerušiť. Alebo sa do týchto nastavení dostanete cestou popísanou nižšie.

Režim Nerušiť.
Elegantné riešenie, ako sa nenechať vyrušovať notifikáciami, ale byť stále v dosahu dôležitých telefonátov. Zdroj: Xiaomiportal.sk

Otvorte Nastavenia telefónu, nájdite položku Zvuky a vibrácie. V nej si vyberte možnosť Stíšiť/Režim nerušiť. V tejto časti nastavení sa môžete pohrať s režimom Nerušiť a prispôsobiť si ho podľa vlastných potrieb.

Veríme, že režim Nerušiť si nájde miesto medzi funkciami, ktoré vo vašom zariadení od čínskeho výrobcu Xiaomi budete využívať. Ak sa vám naše návody, tipy a triky páčia, neváhajte si pozrieť viac článkov v sekcii Návody. túto sekciu nájdete aj v hornom menu stránky.

Mohlo by vás tiež zaujímať