miui 13 na 12
Zdroj: Xiaomi

Nesadla vám nadstavba MIUI 13? Skúste sa vrátiť k verzii 12.5! Pozrite sa, ako na to!

Robí vám aktualizácia na MIUI 13 problémy? Tak potom skúste prechod naspäť na verziu 12.5. Vie to vyriešiť mnohé problémy.

Napriek tomu, že každá aktualizácia prinesie kopec noviniek a zlepšení, tak nemusí sadnúť každému. Žiadny systém nie je bezchybný a aktualizácia na novú verziu nemusí byť optimalizovaná až tak dobre. V takom prípade vie byť rozumným riešením krok späť. Na tému upozornil web mundoxiaomi.com.

Návrat k predchádzajúcej verzii

Ak sa k takémuto kroku odhodláte, tak tu pre vás máme pár informácií, ktoré by ste pred daným úkonom mali vedieť. V prvom rade je veľmi veľká šanca, že váš smartfón bude formátovaný, čiže prídete o všetky dáta. Preto výrazne odporúčame vykonať potrebnú zálohu všetkých údajov vo vašom smartfóne.

Celý tento proces vie zabrať dlhší časový úsek, preto určite poriadne nabite svoj smartfón, prípadne ho nechajte na nabíjačke. Taktiež to je trochu zložitejší postup, ktorý je skôr pre pokročilejších používateľov, ktorý aspoň majú skúsenosť s Možnosťami pre vývojárov.

Na ktorú verziu sa vrátiť?

Pri výbere verzie je potrebné vedieť presnú verziu, ku ktorej sa chcete vrátiť. V prípade nášho regiónu pôjde o globálnu verziu (global) MIUI 12.5, prípadne o EU verziu. Na celý tento proces výberu verzie existuje mimoriadne šikovná stránka Downmi, kde si vyberiete model vášho smartfónu a taktiež verziu nadstavby, ku ktorej sa chcete vrátiť.

Určite odporúčame výber verzie Global, verziu rom vyberte najnovšiu, ktorá sa začína s V 12.5. na záver už iba stiahnite súbor typu Recovery. Po stiahnutí je potrebné súbor rozbaliť pomocou Správcu súborov.

xiaomi recovery download
Zdroj: vosveteit.sk

Následne je potrebné odomknúť Bootloader, ktorý nájdete v Možnostiach pre vývojárov pod názvom Stav Mi Odomknutia. V tejto sekcii postupujte podľa návodu na obrazovke.

xiaomi bootloader
Zdroj: vosveteit.sk

Po všetkých týchto krokoch sa potrebujeme dostať do Recovery menu. Toto menu otvoríte tak, že vypnete smartfón a zapínať ho budete držaním tlačidla spustenia a zároveň tlačidla zníženia hlasitosti. V tomto menu sa pohybujete tlačidlami hlasitosti a svoj výber potvrdzujete tlačidlom spustenia.

Ak ste sa dostali do Recovery menu, tak vyberte súbor s verziou MIUI, na ktorú sa chcete vrátiť a potvrďte svoj výber. Následne nechajte prácu na svoj smartfón, ktorý vykoná inštaláciu.

Budem sa môcť vrátiť k MIUI 13?

Váš smartfón bude fungovať rovnako, ako pred aktualizáciou na MIUI 13 a tým pádom stále budete mať možnosť aktualizácie na najnovšiu verziu MIUI. Taktiež všetky aplikácie budú fungovať rovnako a budete dostávať ich aktualizácie.

Mohlo by vás tiež zaujímať