redmi note 11
Zdroj: Youtube (Geekbuying)

Nielen modelový rad Redmi Note 11 sa rozrastá: Toto sú novinky v podaní Redmi Note 11 Pro+ 5G, Redmi Note 11S 5G a Redmi 10 5G

Redmi Note 11 Pro+ 5G, Redmi Note 11S 5G aj Redmi 10 5G. Pozrite sa na novinky, ktoré si pre nás Xiaomi pripravilo na dnešnom predstavení.

5G sieť sa rozrastá celkom rýchlym tempom aj keď tento rast môžeme sledovať najmä v zahraničí. V priebehu nasledujúcich rokov by sme sa aj my však mohli bežne pripájať do 5G siete a užívať si ešte rýchlejší internet. Na tieto zmeny reaguje aj Xiaomi, ktoré nám prostredníctvom modelového radu Redmi Note prináša lacnejšie smartfóny s podporou 5G konektivity. Ide o globálne verzie čínskych modelov, ktoré ku nám dnes prichádzajú už oficiálne. A ak vás zaujíma, čo ponúkajú modely Redmi Note 11 Pro+ 5G, Redmi Note 11S 5G a Redmi 10 5G, ste na správnom mieste. Pozrieme sa totiž na najnovšie modely, ktoré nám Xiaomi prináša aj do Európy.

Redmi Note 11 Pro+ 5G

Prvý model, na ktorý sa dnes pozrieme, je Redmi Note 11 Pro+ 5G. Tento smartfón poháňa čipset MediaTek Dimensity 920 a jeho prednosťou je napríklad 120W nabíjanie pre 4500mAh batériu. Takéto nabíjanie sa však bežne vidí len vo vlajkových modeloch, preto je prekvapením, že Xiaomi ho umiestňuje do takého lacného smartfónu. Aby sme si však užili plný potenciál nabíjania, spoločnosť nám do balenia zabalí aj 120W adaptér pre nabíjanie. Rovnako model disponuje pokročilým chladením, ktoré bude slúžiť nielen k hraniu hier, ale aj k nabíjaniu. Model mimochodom zvláda až 800 nabíjacích cyklov predtým, než sa dostane na 80% pôvodnej kapacity batérie.

redmi note 11
Zdroj: GSMArena.com

Ďalej sa sústredíme na displej modelu. Ide o 120Hz AMOLED displej s veľkosťou 6.67″. Pre hranie hier je k dispozícii až 360Hz vzorkovacia frekvencia, na ktorú sa tiež môžeme tešiť. Pre skvelé snímky nám Xiaomi do modelu Redmi Note 11 Pro+ 5G prinieslo aj 108mpx kameru v kombinácii s ďalšími dvoma snímačmi. Nakoniec sa pozrieme aj na cenu modelu, pretože v konfigurácii 6 + 128GB bude k dispozícii už o 369 dolárov.

Redmi Note 11S 5G

Druhým smartfónom dnešného predstavenia je aj Redmi Note 11S 5G, ktorý prináša čipset MediaTek Dimensity 810. Stále ide o výkonný čipset, ktorý poslúži aj na hranie niektorých náročnejších hier. Základ smartfónu si berie inšpiráciu u svojho lepšie vybaveného súrodenca a aj dizajn modelu je podobný. Čo však už nie je rovnaké je displej, nakoľko Xiaomi v tomto prípade využili 6.6″ IPS LCD displej s podporou 90Hz obnovovacej frekvencie. Aj nabíjanie je v tomto prípade iné, pretože u Redmi note 11S 5G nájdeme 5000mAh batériu s podporou 33W nabíjania.

Redmi Note 11S 5G
Zdroj: Xiaomi

Pozrieme sa však aj na kameru smartfónu. Tá má v tomto prípade 50mpx a dopĺňajú ju rovnako dva ďalšie snímače. Selfie kamera má u oboch modelov 16mpx. Systémovo Redmi Note 11S 5G aj jeho lepšie vybavený brat bežia na systéme Android 11 a nadstavbe MIUI 13. V základnej konfigurácii 4 + 64GB sa model bude predávať už za 249 dolárov.

Redmi 10 5G

Do tretice všetkého dobrého a výnimkou nie je ani tretí model s označením Redmi 10 5G. Tento smartfón ponúka čipset MediaTek Dimensity 700 a v skutočnosti ide o globálnu verziu modelu Redmi Note 11E. Model prináša 90Hz IPS LCD displej s veľkosťou 6.58″. Zabudnúť nesmieme ani na kameru, ktorá je v tomto prípade zložená z dvoch snímačov, 50mpx hlavného a 2mpx hĺbkového snímača. Selfie kamera má v tomto prípade len 5mpx.

Redmi 10 5G predstavenie
Zdroj: Xiaomi

V tomto smartfóne však nehľadajme výkonné rýchle nabíjanie. 5000mAh batériu môžeme nabiť vďaka 18W adaptéru, ktorý nájdeme v balení smartfónu. Rýchlejšie nabíjanie však u tohto smartfónu nečakajme. A vôbec sa nemáme čomu čudovať, keďže v základnej konfigurácii 4 + 64GB nájdeme model na trhu už za 199 dolárov. Aby sme nezabudli, Xiaomi rovnako oznámilo aj dátum tradičného Mi Fan Festivalu, ktorý sa bude konať od 6. apríla. K tejto špeciálnej príležitosti Xiaomi vydáva aj špeciálnu Mi Fan Festival verziu modelu Redmi Note 11, ktorý bude rovnako v predaji.

Oslovil vás niektorý z dnes predstavených modelov? A ktorý by ste si kúpili vy? Podeľte sa s nami v komentároch!

Mohlo by vás tiež zaujímať