Recenzia_Xiaomi Mi Band 6_displej
Zdroj: Xmobile.sk / Peter Borko

Nová generácia náramku v podobe Mi Band 7 príde neskôr ako sme čakali, naznačujú úniky

Mi Band 7 by mal prísť na predajné pulty až o niekoľko mesiacov. Má tak zdieľať jedno predstavenie s Xiaomi 12 Ultra v druhej polovici roka.

V poslednej dobe na verejnosť vyplávalo mnoho informácií o pripravovanej novej generácii fitness náramku od Xiaomi. Má ním byť Mi Band 7, ktorý bude nástupcom populárneho Mi Band 6 z minulého roku. Má so sebou priniesť viacero vylepšení, ktoré nás už teraz nenechávajú chladnými. Všetci čakáme, čo nám Xiaomi nakoniec v novej generácii fitness náramkov prinesie. Podľa únikov, ktoré nám prináša portál mundoxiaomi.com, si však budeme musieť počkať ešte dlhšie, ako sme očakávali. Táto informácia nás samozrejme vôbec neteší, no na druhú stranu aspoň vieme, kedy by to malo byť. Xiaomi má pre nás totiž pripravovať ďalšie veľké predstavovanie, počas ktorého uvidíme viac produktov ako len jeden inteligentný fitness náramok.

Predstavenie zrejme prebehne až o niekoľko mesiacov

Každý z nás určite očakával, že sa nový fitness náramok v podobe Mi Band 7 ukáže už o pár dní po boku smartfónov z radu Xiaomi 12. Toto predstavenie má oficiálne prebehnúť už 15. marca a medzi nové zariadenia majú patriť minimálne tri smartfóny. Medzi týmito produktami však nenájdeme Mi Band 7, ktorý sa má síce objaviť po boku modelu z radu Xiaomi 12. Pôjde však o Xiaomi 12 Ultra, ktorý nám spoločnosť predstaví zrejme až v priebehu druhej polovice tohto roku.

Od predstavenia minulej generácie fitness náramku od Xiaomi ubehol už rok. Mi Band 6 sa ukázal na veľkom predstavovaní modelov z radu Mi 11 v marci minulého roku, preto sme očakávali, že tomu bude tak i tento rok. Nakoniec tomu tak podľa posledného úniku nebude a na inovácie si budeme musieť počkať. Inovácií má byť však viac než dosť a ak nám čínsky gigant predstaví Mi Band 7 v takej podobe, ako teraz očakávame, určite po ňom budeme túžiť aj my. Zaujíma vás, čo v najnovšej generácii náramku očakávame? Pozrieme sa na to nižšie.

GPS v náramku a NFC pre platby pomocou Mi Band 7

Jedna z vecí, ktoré nám stále chýbajú u náramkov od Xiaomi, je podpora Always-on displeja. Pre sledovanie času teda potrebujeme manuálne zapnúť displej, čo je nielen náročné na batériu, ale i nepraktické pre nás. Funkcia Always-on displej by sa mala dostať do novej generácie náramku. Ďalej očakávame prítomnosť GPS v náramku hoci sme to očakávali už v minuloročnej verzii. Mi Band 7 by však už skutočne mal priniesť GPS pre sledovanie športových aktivít a nemuseli by sme sa tak spoliehať na GPS nášho smartfónu, ktorý by sme už nemuseli nosiť so sebou napríklad na behanie.

Vylepšením by si mala prejsť i batéria a najnovšie úniky poukazujú na dlhšiu výdrž náramku. Dnes Mi Band 6 vydrží pri aktivácii viacerých funkcií v priemere 5 až 6 dní. Ak by sme však rovnaké funkcie nechali zapnuté na Mi Band 7, mali by sme sa dostať až na 7 dní, pričom ak si odpustíme kontinuálne meranie tepu či stresu, mali by sme sa dostať na viac ako 14 dní. Samozrejmosťou by malo byť aj NFC pre bezkontaktné platby, ktoré sme mohli vidieť už pri vylepšenej verzii náramku s označením Mi Band 6 NFC. Tentokrát by však spoločnosť mala priniesť možnosť bezkontaktných platieb už v základnej verzii náramku.

Pozdáva sa vám náramok Mi Band 7? A plánujete jeho kúpu? Podeľte sa s nami v komentároch!

Mohlo by vás tiež zaujímať