Xiaomi Mi 11 fotoaparát
Zdroj: Xiaomiportal.sk

Nová vlajková loď Xiaomi Mi 11 príde s nevýdaným širokouhlým fotoobjektívom

Širokouhlé fotografie menia svet, ako ho vidíme pomocou šošoviek smartfónov. Xiaomi mi 11 príde jednou z najkvalitnejších na trhu.

Od predbežného predstavenia na GeekBench neprestali vznikať nové fámy a informácie rôznej dôveryhodnosti týkajúce sa Xiaomi Mi 11, nasledujúcej špičkovej vlajkovej lodi, ktorú by sme videli začiatkom roku 2021. Podľa posledných informácií, príde toto zariadenie s nevýdaným špičkovým fotoaparátom.

Tieto informácie tentokrát priniesla Digital Chat Station, jeden z najlepších a najdôveryhodnejších informátorov Xiaomi. Mi 11 príde nie len s výnimočným hlavným fotoaparátom, ale prinesie aj nevýdanú kvalitu pre širokouhlé zábery. O tie sa postará šošovka so senzorom, ktorý zachytí snímky až v 48MP. 

Ide zatiaľ o najväčšie rozlíšenie využívané v „širokouhlom svete“. A to nie len u Xiaomi zariadeniach, ale aj spomedzi konkurencie. Tento fotoaparát bude mať navyše pokročilý stabilizačný systém, aby boli vaše fotky čo najostrejšie a to aj v prípadoch, keď fotíte napríklad počas jazdy na bicykli, chôdze alebo v situáciach, kedy sa nemôžete dokonale zastabilizovať. Dosiahnuť to má stabilizačný systém OIS, ktorý sme doteraz videli iba pri hlavných fotoaparátoch.

Je veľmi pravdepodobné, že Xiaomi Mi 11 prekoná dokonca aj Xiaomi Mi 10 Ultra, ktorý je v súčasnosti TOP dvojkou v rebríčku spoločnosti DxOMark, ktorá sa zameriava na kvalitu fotografií. Mi 10 Ultra je tam vďaka kvalite jej sady fotoaparátov, a to ako hlavného, ​​tak aj sekundárneho objektívu.

Mohlo by vás tiež zaujímať