Xiaomi Phones
Mnoho mien, mnoho telefónov a poriadny chaos. Zdroj: Xiaomi

Nové smartfóny z dielne Redmi? Vraj už čoskoro!

Redmi pre nás zrejme chystá novinky a už čoskoro vraj uzrú svetlo sveta! O aké smartfóny z dielne dcérskej spoločnosti Xiaomi ide?

Len nedávno sme boli svedkami predstavovania smartfónov z hlavnej línie Mi a už tu máme znovu správu o príchode ďalších smartfónov! Tentoraz vraj však pôjde o smartfóny z dielne Redmi, ktorá produkuje dostupnejšie smartfóny so špičkovou výbavou. Príkladom sú i nedávne modely z radov Redmi Note 10 či Redmi K40. Teraz však portál GSMArena.com informoval o príchode ďalších smartfónov. O ktoré smartfóny pôjde?

Redmi už v apríli!

Dobré správy prichádzajú priamo od produktového riaditeľa Redmi, ktorý odpovedal na status na čínskej sociálnej sieti Weibo. V pôvodnom statuse bolo uvedené, že žiadne smartfóny z dielne dcérskej spoločnosti Xiaomi v mesiaci apríl neprídu. Wang Teng Thomas však na to odpovedal otázkou. „Kto to povedal?“ znela odpoveď k statusu a tým naznačil, že na nové zariadenia sa môžeme tešiť už čoskoro.

Wang Teng Thomas weibo redmi
Zdroj: Weibo via GSMArena.com

Odpoveďou na tento status rozpútal vír otázok, o ktoré Redmi smartfóny konkrétne pôjde. I keď zatiaľ nevieme nič na isto, niekoľko tipov tu už však je, poďte sa na ne pozrieť.

Ktoré smartfóny by to mohli byť?

Favoritom číslo jedna je určite pripravovaný herný smartfón. Len pred pár dňami unikla informácia o dostupnom hernom smartfóne, ktorého srdcom by mal byť čipset z dielne Mediatek. Konkrétne by išlo o Mediatek Dimensity 1200 vyrobený 6nm technologickým procesom. Šepká sa i o rovnakom displeji, aký sme mohli vidieť u smartfónov Redmi K40, teda Samsung E4 AMOLED. Samozrejmosťou by bola i veľká kapacita batérie a špekuluje sa i o výsuvných tlačidlách rovnako ako u v súčasnosti najvýkonnejšieho smartfónu, Black Shark 4 Pro.

Druhou možnosťou sú i základné modely z radov Redmi, teda nástupcovia populárnej nízkej rady Redmi 9. O tejto modelovej rade zatiaľ nemáme však mnoho informácií, preto predpokladáme skôr príchod hernej novinky do 300€.

Tešíte sa na nové smartfóny z radov dcérskej spoločnosti Xiaomi, či radšej obľubujete vyššiu líniu Mi? Alebo dokonca Poco? Dajte nám vedieť v komentároch spolu s vašimi tipmi, o ktorom smartfóne sa v statuse rozpráva!

Mohlo by vás tiež zaujímať