Xiaomi Mi 11_fotografia
Zdroj: Weibo (Digital Chat Station)

Nové Xiaomi 12 bude takmer s istotou predstavené v decembri, tvrdí známy leaker informácií

Novinky z Číny nám hovoria, že nový model od Xiaomi, ktorý ponesie poradové číslo 12, bude predstavený už počas nasledujúceho mesiaca. Prezentácia zrejme prebehne ako mnoho akcií za posledné obdobie, online formou. Na informáciu upozorňuje web xiaomiadictos.com.

Vychytávky nového Xiaomi 12

Mnoho toho o novinke nevieme, no vnútro smartfónu by malo obsahovať pripravovaný procesor od Qualcommu, Snapdragon 898. Len pre zaujímavosť, procesor Snapdragon 898, by mal byť predstavený už koncom novembra. Najväčšie zmeny a inovácie by mali byť v oblasti displeja a kamery, čo len potvrdzuje trend zlepšovania najmä týchto vlastností všetkých smartfónov a pri tejto vlajkovej lodi, tomu nebude inak.

Pri displeji sa očakáva nasadenie LTPO technológie, ktorá poskytuje perfektné adaptívne upravovanie zobrazovacej frekvencie už od 1 Hz až po 120 Hz, čo určite využijú hráči, no zároveň aj dopomôže ušetriť batériu pri menej náročných aktivitách, ako je napríklad čítanie správ. Displej by mal okrem iného pokrývať takmer celú prednú stranu, a ako môžete nižšie vidieť, tak z predbežných renderov to vyzerá veľmi zaujímavo.

xiaomi 12
Zdroj: xiaomiadictos.com, možný dizajn Xiaomi 12

Čo sa týka kamery, tak modul tej hlavnej by malo zabezpečiť SONY, ktorý by mal mať rozlíšenie 50 Mpx. Jeden objektív však nikdy nie je dosť, a preto môžeme určite očakávať aj širokouhlý senzor či teleobjektív, ktorý by mal poskytnúť až 5-násobné priblíženie. Druhým dychom však treba dodať, že v prípade hlavného kamerového snímača sa informácia rozchádzajú. Nedávno sa totiž spomínal 200 Mpx snímač, ktorý mal dodať Samsung. Ťažko dnes povedať, kde je pravda. Zároveň však treba povedať, že už dávno to nie je len o megapixeloch a preto nemusíme mať obavy, že kamera smartfónu by bola podpriemernou a to aj v prípade, ak by sa rozlíšenie zastavilo len na „päťdesiatke“.

Príchod nového Xiaomi 12  neočakávame ako osamostatnený. Ako je zvykom, tento hlavný model by mohli doplniť aj ďalšie vyššie verzie, ako je napríklad Xiaomi 12 Pro, prípadne  Xiaomi 12 Ultra. Či sa dočkáme aj nejakej nižšej, lacnejšej verzie, nevieme.

Mohlo by vás tiež zaujímať