Poco smartfon (1)
Zdroj: unsplash.com (Vinicius "amnx" Amano)

Nový lacný smartfón od Poco príde už čoskoro na globálny trh: Opäť sa objavuje v certifikácii!

Nový model od spoločnosti Poco by mal prísť na globálny trh v priebehu niekoľkých týždňov. Získať by mal čipset, aký sme tu nevideli.

V poslednej dobe sme si mohli všimnúť, že pre nás Xiaomi so svojimi dcérskymi značkami pripravuje viacero nových zariadení. V spojení s predstavením nového vlajkového čipsetu Snapdragon 8 Gen 1+ a novým čipsetom Snapdragon 7 Gen 1 očakávame najmä modely z vyššej až prémiovej triedy. Nezabúda sa však ani na lacnejšie zariadenia s nižšou cenou, ktoré prídu už vo veľmi blízkej dobe. Na obzore je totiž nový model od spoločnosti Poco, ktorý má byť nezvyčajným zariadením na našom trhu, nakoľko nemá získať čipset ani od spoločnosti Qualcomm, ani od MediaTeku. Bližšie informácie o tomto smartfóne nám prináša portál xiaomiadictos.com.

Na ceste je nový Poco C40

Smartfóny zo série Poco C zvyčajne neprichádzajú na náš globálny trh a ostávajú výhradne indickou záležitosťou. Nový model s označením Poco C40 by však mal byť výnimkou, naznačuje nová certifikácia, ktorá upozorňuje na prítomnosť tohto modelu. O zariadení s týmto označením sme však už počuli pred niekoľkými týždňami, kedy na verejnosť vyšla informácia, že Xiaomi má siahnuť po čipsete netradičného výrobcu. Model by mal poháňať čipset s označením JR510, ktorý sme zatiaľ v Európe nemali možnosť vidieť.

Tento čipset pochádza od výrobcu JLQ, ktorá pôsobí v menšom pomere v Ázii. Na globálny trh sa však tieto čipsety zatiaľ nedostali a práve Xiaomi plánuje tohto výrobcu spopularizovať. Model Poco C40 by mal byť prvým smartfónom, ktorý tento čipset prinesie aj do Európy a zároveň bude prvým predstaviteľom tejto série, ktorý sa dostane mimo Indiu. Naznačuje tomu modelové číslo smartfónu, ktoré v certifikáciách nájdeme ako 220333QPG. A práve písmenko G na konci kódu značí globálnu orientáciu zariadenia.

Čo vieme o tomto smartfóne?

Ako sme už spomínali, o novom smartfóne sme už počuli aj predtým. Poco C40 prechádza certifikáciou už druhýkrát a vyzerá to, ako keby čínske Xiaomi prvýkrát posúvalo predstavenie tohto modelu. Teraz by však už predstavenie smartfónu malo byť za rohom a nového zariadenia s lákavou cenou by sme sa mohli dočkať čoskoro. Pôjde o smartfón strednej triedy, ktorý by mal získať dostatočný výkon na bežné úkony, no zároveň by sme v ňom mali nájsť aj nejaké kompromisy.

Veľa informácií o novom smartfóne z radov Poco však zatiaľ nemáme. Vieme len, že v ňom nájdeme nadstavbu MIUI 13 už pri predstavení, no či Xiaomi vsadí na novší Android 12 alebo siahne skôr po Androide 11 nevieme. Predstavenie by malo prebehnúť najskôr na ázijskom trhu a neskôr by sa model mal objaviť aj u nás. Odhadujeme, že by odhalenie smartfónu malo prebehnúť v polovici tohto roka.

Akú výbavu tipujete pre tento smartfón? A kúpili by ste si model s takýmto neznámym čipsetom? Podeľte sa s nami v komentároch!

Mohlo by vás tiež zaujímať