Xiaomi 11 Lite_displej
Zdroj: YouTube (GSMArena Official)

Nový model od Xiaomi prinesie netradičnú konštrukciu a môže sa objaviť aj u nás: Pozrite sa, ktorý to je!

Xiaomi CIVI 2 má priniesť displej, aký u smartfónov často nevidíme. Sčasti sa podobá modelu od spoločnosti Apple, pôjde o nový trend?

To, že Xiaomi plánuje predstavenie smartfónu z menej tradičnej série zariadení ste si možno všimli. Na ceste je nový zástupca modelového radu CIVI, ktorý sa zatiaľ objavil len v Číne. Prvá generácia tejto série prišla približne pred rokom, pričom po čase sa objavil aj model s prívlastkom 1S. Teraz je však na ceste Xiaomi CIVI 2, ktorý by mal ponúknuť opäť menej tradičný dizajn. Pozornosť na seba púta najmä predná strana smartfónu, teda jeho displej, ktorý tak často v smartfónoch nevidíme. Okrem toho však vieme, že by sa novinka mohla objaviť aj na našom globálnom trhu, preto sa na model, ktorý sa pripravuje na predstavenie, pozrieme spoločne. Bližšie informácie o horúcej novinke z dielne čínskeho giganta nám prináša komunita Xiaomiui.

Xiaomi CIVI 2 by mal prísť do Európy pod iným názvom

Namiesto toho, aby sme vám hneď na úvod prezradili špecifikácie modelu, povieme si niečo o jeho dostupnosti. 27. septembra má totiž prebehnúť predstavenie modelu pre Čínu, pričom rátame s tým, že model pod týmto názvom do Európy nedorazí. Namiesto toho však môžeme zrejme rátať s príchodom modelu Xiaomi 12 Lite NE, ktorý by mal kopírovať špecifikácie tohto modelu a zrejme aj jeho konštrukciu. Predpokladaný dátum predstavenia smartfónu, ktorý by mal ponúkať lákavú výbavu, o ktorej si o chvíľu povieme niečo viac, zatiaľ však nepoznáme.

xiaomi-civi-55-960x506-1
Zdroj: Xiaomiadictos.com

O globálnom predstavení modelu s označením CIVI 2 rozprávajú už aj viacerí známi leakeri. Nateraz teda vieme povedať, že jeho globálne predstavenie je veľmi pravdepodobné. Model by mal poháňať čipset Snapdragon 7 Gen 1, ktorý je aktuálne tým najlepším, čo vieme v strednej triede smartfónov nájsť. Rovnako môžeme očakávať prítomnosť Full HD displeja so 120Hz obnovovacou frekvenciou. Samozrejme pôjde o AMOLED panel. Čo je však v smartfóne veľmi zaujímavé, je jeho kamera.

Kamera smartfónu zaujme pozornosť

Modelový rad Xiaomi CIVI je určený pre mladšiu generáciu a zaoberá sa tým, čo mladí potrebujú. Dnes je trendom mobilná fotografia a taktiež selfie snímky, k čomu model prispôsobí svoj hardvér. Začneme však hlavnou kamerou smartfónu. Hlavný snímač kamery by v tomto prípade mal byť 50mpx Sony IMX766, ktorý vieme nájsť napríklad vo vlajkovom Xiaomi 12. Doplniť by ho mal ultraširoký a makro snímač, tie sú však zatiaľ neznáme.

Zdroj: Xiaomiui

Pozornosť na seba púta ale selfie kamera, ktorá bude pozostávaž z dvoch snímačov. Pripomenúť nám bude môcť napríklad iPhone 14 Pro, ktorý využil širší priestrel pre selfie. Xiaomi CIVI 2 má priniesť dva 32mpx selfie snímače umiestnené vedľa seba vo výraznom priestrele. Čínsky gigant tak nasádza celkom odvážny dizajn, ktorý by mohol skvele korešpondovať napríklad aj s rozoberanou funkciou ako Dynamic Island. Ako sme už spomenuli, predstavenie smartfónu teraz prebehne primárne pre Čínu. Neskôr by sa však ku nám mohol dostať pod iným názvom.

Pozdáva sa vám nový smartfón z dielne Xiaomi? A zvážili by ste jeho kúpu v prípade globálnej dostupnosti? Podeľte sa s nami v komentároch!

Mohlo by vás tiež zaujímať