RECENZIA REDMI 9
Zdroj: YouTube (Isa Marcial)

Nový model z radov Redmi prinesie len menšie úpravy od predchádzajúcej generácie: Na toto sa môžeme tešiť!

Redmi 10A má získať výbavu staršieho modelu, no predsa len získa niektoré úpravy. Dočkáme sa snímača odtlačku prstu či novej kamery.

Smartfóny z radov Redmi sú populárne najmä pre svoju nižšiu cenu, čo Xiaomi dokáže dosiahnuť vďaka tomu, že ušetrí na niektorých funkciách a výbave. Úplne najlacnejším smartfónom zo série však už tradične býva model označený písmenkom A, ktorý prináša naozaj minimálnu výbavu. Modelom pre najnovšiu generáciu lacných smartfónov od Redmi bude Redmi 10A, ktorý je vraj už pripravený na svoje predstavenie. Aspoň to odhaľujú najnovšie certifikácie a rovnako portál Xiaomiadictos.com. Tento model však nepríde sám a rovnako vieme, že získa len minimálne úpravy v porovnaní s modelom Redmi 9A z roku 2020. Vieme, aké zmeny nás čakajú a rovnako i odhadovanú cenu smartfónu. Pozrite sa, ći si pre nás čínske Xiaomi prekvapilo a na čo sa môžeme tešiť.

Redmi 10A prinesie oproti staršiemu modelu len tri zmeny

Ako sme vás už informovali prostredníctvom nášho materského portálu vosveteit.sk, model Redmi 10A bude len jemne upraveným smartfónom spred dvoch rokov. Xiaomi tak ušetrí množstvo peňazí k tomu, aby nám mohlo priniesť lacný smartfón pre nenáročných používateľov. Zmien bude naozaj len minimum a my už dnes vďaka certifikácii vieme, na čo všetko sa môžeme tešiť. Model označený číslovkou 10A sa bude od staršieho modelu líšiť len v oblasti kamery, pribudne snímač odtlačkov prstu a môžeme samozrejme rátať i s novším operačným systémom.

Podľa našich informácií príde Redmi 10A postavený na systéme Android 11, môže teda rátať neskôr s aktualizáciou na Android 12 a kto vie, možno i na novší Android 13. Certifikácia však odhaľuje, že nový model rovnako využije 13mpx hlavný snímač kamery. Doplní ho však zatiaľ neznámy 2mpx snímač, ktorého úlohu zatiaľ nepoznáme. Starší model označený ako Redmi 9A prišiel tiež bez akéhokoľvek riešenia pre snímanie odtlačkov prstov, nový model označený číslovkou 10A naopak získa snímač odtlačkov prstov. Zatiaľ však nevieme, kde sa takéto riešenie odomykania smartfónu umiestni.

Redmi 10A cerifikácia
Zdroj: Xiaomiadictos.com

Ďalšiu výbavu modelu už poznáme

Napriek tomu, že model s názvom Redmi 10A ešte nepredstavili, dnes už vieme povedať, akú výbavu získa. Srdcom smartfónu bude čipset MediaTek Helio G25 a taktiež sa budeme môcť tešiť na dlhú výdrž batérie. Vo vnútri smartfónu totiž nájdeme až 5000mAh batériu s podporou 10W nabíjania, ktoré však v tejto cenovej úrovni bohato postačí. Spomenúť musíme napríklad i 6.53″ IPS LCD displej či 5mpx selfie kameru.

Zatiaľ však môžeme len odhadovať, akú cenu model Redmi 10A získa. Vzhľadom k tejto výbave však môžeme očakávať, že úroveň 100€ neprekoná. Novinka od dcérskej spoločnosti Xiaomi by tak mohla získať cenu, ktorá sa bude pohybovať na úrovni od 80 do 100€ v závislosti od veľkosti interného úložiska a pamäte RAM. Predstavenie sa má navyše blížiť a model nemá prísť sám. V očakávaní je totiž i lepšie vybavený smartfón s označením Redmi 10C, ktorého výbavu však zatiaľ nepoznáme.

Tešíte sa na nové lacné novinky od Xiaomi? A preferujete materské Xiaomi či dcérske spoločnosti? Podeľte sa s nami v komentároch!

Mohlo by vás tiež zaujímať