Redmi Note 10 2022
Zdroj: notebookcheck.net, odhalený kamerový modul Redmi Note 10 2022

Objavili sa ďalšie informácie o pripravovanom Redmi 10 2022!

Je tu únik informácií o čoskoro predstavenom Redmi 10 2022. Tento budget smartfón čakajú skôr kozmetické zmeny.

Predstavenie Redmi 10 2022, ktorý je v podstate faceliftový Redmi 10, je za dverami a únikov informácií o ňom je stále viac. Aktuálny únik je z oficiálnych úradov, kde smartfóny musia byť pred predstavením zapísané, konkrétne v tomto prípade to je z EEK (Euroázijská ekonomická komisia), kde boli zapísané ako modely 21121119SG22011119UY. Na informáciu upozornil web notebookcheck.net

Okrem EEK boli tieto informácie zaznamenané v IMDA, SDPPI, TKDN a taktiež na TUV v Rusku, Singapure, Indonézii a v Nemecku. Tieto certifikačné dokumenty toho až tak veľa neprezrádzajú, no jeden fakt je jasný už len z vymenovania krajín, a to ten, že predaj smartfónu Xiaomi plánuje globálne, nie len u seba v Číne. Na obrázku nižšie si môžete pozrieť celý dokument, ktorým je nový Redmi 10 pre rok 2022 zaregistrovaný v Euroázijskej ekonomickej komisií.

eek redmi 10
Zdroj: notebookcheck.net, Nový Redmi 10 2022 zaregistrovaný v EEK

Zmeny v hardvéri nečakajte žiadne

Prívlastok faceliftový je v tomto prípade namieste, pretože zariadenie bude zvnútra takmer totožné s jeho predchodcom. V prípade kamier to taktiež bude tá istá pesnička, pretože hlavný zadný senzor bude mať rozlíšenie 50 Mpx, ktorému bude sekundovať 8 Mpx ultra-široký senzor a 2 Mpx senzor, ktorý sníma hĺbku fotografie a je určený pre makro fotografie. Všetky tieto senzory by mali byť totožné s Redmi 10, ako napríklad Sony IMX355 ako ultra-široký senzor.

Zvyšné parametre zatiaľ známe nie sú, no ak to má pokračovať rovnakým smerom ako pri fotoaparáte, môžeme očakávať hardvér, ktorý bude totožný s Redmi 10, a konkrétne ide o 6,5-palcový Full HD LCD displej s obnovovacou frekvenciou 90 Hz, rôzne modely s výberom operačnej pamäte do 6 GB, ktoré bude dopĺňať úložisko až do 128 GB, no výkon zo strany procesora bol trochu obmedzený.

V prípade Redmi 10 to bol len MediaTek Helio G88, a ak tomu bude tak aj v tomto prípade, tak bude jasné, že ide o smartfón, ktorého hlavným cieľom je nízka cena. Uvidíme, čo nám nový Redmi 10 2022 prinesie a o prípadných novinkách vás budeme určite informovať.

Mohlo by vás tiež zaujímať