Xiaomi 12
Zdroj: Unsplash (Shiwa ID)

Objavujú sa informácie ohľadom rýchlosti nabíjania pre sériu Xiaomi 13: Veľký pokrok nečakajme!

Modelový rad Xiaomi 13 sa objavil v známej čínske certifikácii. Odhalil nám očakávané predstavenie aj podporovanú rýchlosť nabíjania.

Všetci dobre vieme, že predstavenie ďalšieho vlajkového radu s označením Xiaomi 13 prebehne už o niekoľko týždňov. Ďalšie smartfóny, ktoré budú patriť medzi to najlepšie, čo čínsky gigant bude mať vo svojom portfóliu, s najväčšou pravdepodobnosťou prídu už na prelome novembra a decembra, pričom nám to teraz potvrdzuje aj kódové označenie nového modelu. Základný smartfón série sa totiž aktuálne objavil v čínskej 3C certifikácii, kde odhalil informácie o maximálnom výkone nabíjania. Ak však očakávate výrazné rozdiely oproti minuloročnej generácii vlajkových lodí, zrejme vás nepotešíme. Z certifikácie totiž vyplýva, že základný model série ponúkne rýchle nabíjanie, nebude však patriť medzi najrýchlejšie. Bližšie informácie k tejto certifikácii nám priniesol portál notebookcheck.net.

Xiaomi 13 nemá priniesť posun v nabíjaní

Ak si spomínate na predstavenie vlajkových lodí od Xiaomi pre tento rok, určite si spomeniete aj na základný Xiaomi 12. Jeho predstavenie v Číne prebehlo 28. decembra minulého roku, pričom sa vďaka svojim kompaktným rozmerom stal hitom predaja. Medzi jeho prednosti patril napríklad 120Hz AMOLED displej, 50mpx hlavný snímač kamery či 67W nabíjanie. Pro verzia smartfónu naopak ponúkla až 120W nabíjanie, pričom tento rok by modely z radu Xiaomi 13 nemali priniesť vyššie hodnoty.

Xiaomi 12
Zdroj: YouTube (1M Gadget)

Minimálne nie u základného modelu série, ktorý má podľa certifikácie priniesť podporu pre „len“ 67W nabíjanie. Základný Xiaomi 13 by sa tak mal zamerať na iné oblasti, kde by svoje špecifikácie oproti tohtoročnej vlajkovej lodi vylepšil. Dočkať by sme sa mohli dokonca aj kamery od Leicy na našom trhu, čo však zatiaľ nie je nikde uvedené. V každom prípade certifikácia v Číne nám potvrdila, že 120W nabíjanie v základnom modeli nenájdeme. Naopak Pro model by mohol ponúknuť aj vyššie rýchlosti.

Certifikácia potvrdzuje očakávaný dátum predstavenia

Zatiaľ čo môžeme špekulovať o výbave nových zariadení, v ktorých sa bezpochyby bude nachádzať aj vlajkový čipset Snapdragon 8 Gen 2, očakávame aj predstavenie nových modelov. Už niekoľko týždňov sme naklonení tomu, že čínske Xiaomi predstaví svoje vlajkové lode na prelome novembra a decembra. Najnovšia certifikácia nám potvrdila kódové označenie novinky, pričom základný Xiaomi 13 získa označenie 2211133C. Prvé štyri číslice nám poukazujú na to, že model bude predstavený v jedenástom mesiaci roku 2022.

Xiaomi 12 Pro
Zdroj: Unsplash (Shiva ID)

Z kódu sa tiež dozvedáme, že ide o čínsky model. Globálne predstavenie by teda malo prebehnúť neskôr, konkrétne by mohlo ísť až o začiatok budúceho roka. Teraz by sme však mali byť svedkami základného smartfónu a jeho Pro verzie. Neskôr spolu s globálnymi verziami by sa mohol ukázať aj najlepšie vybavený Xiaomi 13 Ultra s ešte lepšou výbavou a možno aj 200W nabíjaním. Predstavenie noviniek však prebehne už čoskoro a my sa budeme postupne dozvedať nové a nové informácie.

Tešíte sa na predstavenie novej vlajkovej série smartfónov? A zvážite aj kúpu niektorého z týchto modelov? Podeľte sa s nami v komentároch!

Mohlo by vás tiež zaujímať